کد خبر: ۱۰۴۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
رویداد "تهران نوآور" در اولین روز از هفته تهران هوشمند برگزار شد
چهارمین رویداد از سلسله نشست‌های "تهران نوآور" روز سه شنبه، دوازدهم آذر ماه و همزمان با هفته تهران هوشمند در کارخانه نوآوری برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در این مراسم که با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان، علی مفاخریان، شهردار منطقه ۹ و جمعی از مسئولان شهری و نقش آفرینان زیست بوم نوآوری، استارتاپها و پژوهشگران برگزار شد، موضوع شهر نوآور و توسعه کسب و کارهای فناورانه بر پایه داده مورد بررسی قرار گرفت.

فرجود در این جلسه با اشاره به ترسیم نقشه راه تهران هوشمند و تاکید بر نقش نوآوری در این مسیر گفت: برای ادامه و توسعه این برنامه بر ظرفیت ها و توان فناورانه موجود تکیه داریم و برگزاری سلسله رویدادهای تهران نوآور، برنامه ای عملیاتی در همین جهت است.

مدیرعامل سازمان فاوا در ادامه گفت: این رویداد تمرینی است برای شهرداری تهران تا کم کم یاد بگیریم چطور به عنوان یک نهاد عمومی، مشکلات شهری را با کمک سایر بخش‌ها و ظرفیت های موجود حل کنیم.

او سپس با ابراز امیدواری در کارِ بر مبنای داده گفت: در برنامه تهران هوشمند، پنج حوزه کاری اصلی داریم که بر اساس آن مگاپروژه هایی تعریف شده و این پنج حوزه شامل تحول دیجیتال شهرداری تهران، برنامه شهروند هوشمند و خدمات دیجیتال، برنامه مدیریت هوشمند شهری، برنامه توسعه خدمات ایمنی، انرژی و محیط هوشمند و تهران نوآور است.

در ادامه این رویداد، پنل پرسش و پاسخی با حضور مدیران بخش‌های مختلف شهرداری تهران و استارتاپهای حاضر صورت گرفت و در جلسات B2B تعاملاتی میان دو بخش حاضر در این رویداد برقرار شد.

در این نشست از سلسه رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه و نوآوری شهرداری تهران، مدیران بخش‌ها و زیرمجموعه های مختلف شهرداری تهران به ارائه مشکلات و معضلات شهری در حوزه ماموریتی خود پرداخته و امکانات و داده های موجود در این حوزه ها را برشمرده و از گروه ها و فعالین زیست بوم نوآوری، ارائه راهکارهای خلاق و سرویس های شهری کارآمد مورد انتظار است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها