کد خبر: ۱۰۴۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
رویداد "تهران نوآور" در اولین روز از هفته تهران هوشمند برگزار شد
چهارمین رویداد از سلسله نشست‌های "تهران نوآور" روز سه شنبه، دوازدهم آذر ماه و همزمان با هفته تهران هوشمند در کارخانه نوآوری برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،در این مراسم که با حضور محمد فرجود، مدیرعامل سازمان، علی مفاخریان، شهردار منطقه ۹ و جمعی از مسئولان شهری و نقش آفرینان زیست بوم نوآوری، استارتاپها و پژوهشگران برگزار شد، موضوع شهر نوآور و توسعه کسب و کارهای فناورانه بر پایه داده مورد بررسی قرار گرفت.

فرجود در این جلسه با اشاره به ترسیم نقشه راه تهران هوشمند و تاکید بر نقش نوآوری در این مسیر گفت: برای ادامه و توسعه این برنامه بر ظرفیت ها و توان فناورانه موجود تکیه داریم و برگزاری سلسله رویدادهای تهران نوآور، برنامه ای عملیاتی در همین جهت است.

مدیرعامل سازمان فاوا در ادامه گفت: این رویداد تمرینی است برای شهرداری تهران تا کم کم یاد بگیریم چطور به عنوان یک نهاد عمومی، مشکلات شهری را با کمک سایر بخش‌ها و ظرفیت های موجود حل کنیم.

او سپس با ابراز امیدواری در کارِ بر مبنای داده گفت: در برنامه تهران هوشمند، پنج حوزه کاری اصلی داریم که بر اساس آن مگاپروژه هایی تعریف شده و این پنج حوزه شامل تحول دیجیتال شهرداری تهران، برنامه شهروند هوشمند و خدمات دیجیتال، برنامه مدیریت هوشمند شهری، برنامه توسعه خدمات ایمنی، انرژی و محیط هوشمند و تهران نوآور است.

در ادامه این رویداد، پنل پرسش و پاسخی با حضور مدیران بخش‌های مختلف شهرداری تهران و استارتاپهای حاضر صورت گرفت و در جلسات B2B تعاملاتی میان دو بخش حاضر در این رویداد برقرار شد.

در این نشست از سلسه رویدادهای ارائه نیازهای فناورانه و نوآوری شهرداری تهران، مدیران بخش‌ها و زیرمجموعه های مختلف شهرداری تهران به ارائه مشکلات و معضلات شهری در حوزه ماموریتی خود پرداخته و امکانات و داده های موجود در این حوزه ها را برشمرده و از گروه ها و فعالین زیست بوم نوآوری، ارائه راهکارهای خلاق و سرویس های شهری کارآمد مورد انتظار است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
حضور پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس تهران/ تصاویر

حضور پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس تهران/ تصاویر

هر سال با شروع فصل سرما کوچ پرندگان نیز آغاز می شود. تهران نیز از میزبانی این پرندگان، بی نصیب نمانده است. گونه های مختلفی ازپرندگان مهاجر مانند کاکایی صورتی و کاکایی سر سیاه،پرستوی دریایی تُک زرد،اردک سیاه کاکل، باکلان امسال نیز مهمان دریاچه شهدای خلیج فارس تهران هستند.