کد خبر: ۱۰۴۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
شهردار منطقه ۱۹ خبر داد
شهردار منطقه 19 با اشاره به برگزاری آیین افتتاح پروژه های مناسب سازی فضاهای شهری ویژه افراد کم توان و معلول گفت: این پروژه ها فردا، چهارشنبه با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و 100نفر از اعضای کانون معلولان در سرای محله بهمنیار برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی توکلی شهردار منطقه ۱۹مهمترین هدف اجرای این طرح را استفاده برابر و عادلانه از فضاهای شهری دانست و گفت: در راستای اجرای مصوبات کمیته مناسب سازی، 6 بوستان منطقه شامل فاز نخست بوستان 22 بهمن، بعثت، باران، الجواد، امید و نعمت آباد مناسب سازی شد.

وی با بیان اینکه بوستان ۲۲بهمن با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰درصدی برای استفاده معلولین آماده شده است، توضیح داد: نصب تجهیزات ورزش معلولین، احداث کفپوش نابینایان، نصب مبلمان معلولین٬ تخریب رمپ قدیمی و احداث رمپ جدید٬ احداث پله در ورودی سرویس بهداشتی و نصب ست بازی کودکان از مهم ترین اقدامات مربوط به مناسب سازی این بوستان بوده است.

توکلی با اشاره به مناسب سازی معابر شکوفه، شهرداری جنوبی، شقایق و دولتخواه شمالی، تصریح کرد: در این معابر فعالیت هایی همچون احداث 620 متر مسیر ویژه نابینایان، لکه گیری و مرمت 2100 متر مربع کفپوش معیوب، احداث 2400 متر مربع پیاده رو، احداث محل پارک معلولین، جابجایی و مناسب سازی ایستگاه اتوبوس و پوشاندن انهار در محل اتصال پیاده رو به سواره رو تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیده است.

توکلی مناسب سازی سرای محله شهید کاظمی و ورودی سرای محلات شریعتی جنوبی و شکوفه جنوبی و ساختمان شهرداری ناحیه 5 منطقه 19 را از دیگر اقدامات این منطقه در راستای مناسب سازی برشمرد و افزود: تجهیز و راه اندازی 12 دستگاه آسانسور در ساختمان های سرای محلات و ساختمان های شهرداری نواحی و حذف 40 دستگاه فلزی و U شکل از سطح پیاده روهای منطقه و جایگذاری راهبندهای بتنی، احداث رمپ مقابل سرویس های بهداشتی و رفع اختلاف سطح درب ورودی از دیگر موارد اجرایی به منظور ایمن سازی فضاهای عمومی و سهولت تردد معلولان و افراد کم توان است.

شهردار منطقه 19 در پایان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای معلولان، استقرار ایستگاه سلامت، غرفه بازی و خلاقیت کودکان و ایستگاه ورزشی از برنامه های جانبی این مراسم هستند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
حضور پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس تهران/ تصاویر

حضور پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس تهران/ تصاویر

هر سال با شروع فصل سرما کوچ پرندگان نیز آغاز می شود. تهران نیز از میزبانی این پرندگان، بی نصیب نمانده است. گونه های مختلفی ازپرندگان مهاجر مانند کاکایی صورتی و کاکایی سر سیاه،پرستوی دریایی تُک زرد،اردک سیاه کاکل، باکلان امسال نیز مهمان دریاچه شهدای خلیج فارس تهران هستند.