کد خبر: ۱۰۴۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۰
شهردار منطقه ۱۹ خبر داد
شهردار منطقه 19 با اشاره به برگزاری آیین افتتاح پروژه های مناسب سازی فضاهای شهری ویژه افراد کم توان و معلول گفت: این پروژه ها فردا، چهارشنبه با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و 100نفر از اعضای کانون معلولان در سرای محله بهمنیار برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی توکلی شهردار منطقه ۱۹مهمترین هدف اجرای این طرح را استفاده برابر و عادلانه از فضاهای شهری دانست و گفت: در راستای اجرای مصوبات کمیته مناسب سازی، 6 بوستان منطقه شامل فاز نخست بوستان 22 بهمن، بعثت، باران، الجواد، امید و نعمت آباد مناسب سازی شد.

وی با بیان اینکه بوستان ۲۲بهمن با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰درصدی برای استفاده معلولین آماده شده است، توضیح داد: نصب تجهیزات ورزش معلولین، احداث کفپوش نابینایان، نصب مبلمان معلولین٬ تخریب رمپ قدیمی و احداث رمپ جدید٬ احداث پله در ورودی سرویس بهداشتی و نصب ست بازی کودکان از مهم ترین اقدامات مربوط به مناسب سازی این بوستان بوده است.

توکلی با اشاره به مناسب سازی معابر شکوفه، شهرداری جنوبی، شقایق و دولتخواه شمالی، تصریح کرد: در این معابر فعالیت هایی همچون احداث 620 متر مسیر ویژه نابینایان، لکه گیری و مرمت 2100 متر مربع کفپوش معیوب، احداث 2400 متر مربع پیاده رو، احداث محل پارک معلولین، جابجایی و مناسب سازی ایستگاه اتوبوس و پوشاندن انهار در محل اتصال پیاده رو به سواره رو تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیده است.

توکلی مناسب سازی سرای محله شهید کاظمی و ورودی سرای محلات شریعتی جنوبی و شکوفه جنوبی و ساختمان شهرداری ناحیه 5 منطقه 19 را از دیگر اقدامات این منطقه در راستای مناسب سازی برشمرد و افزود: تجهیز و راه اندازی 12 دستگاه آسانسور در ساختمان های سرای محلات و ساختمان های شهرداری نواحی و حذف 40 دستگاه فلزی و U شکل از سطح پیاده روهای منطقه و جایگذاری راهبندهای بتنی، احداث رمپ مقابل سرویس های بهداشتی و رفع اختلاف سطح درب ورودی از دیگر موارد اجرایی به منظور ایمن سازی فضاهای عمومی و سهولت تردد معلولان و افراد کم توان است.

شهردار منطقه 19 در پایان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای معلولان، استقرار ایستگاه سلامت، غرفه بازی و خلاقیت کودکان و ایستگاه ورزشی از برنامه های جانبی این مراسم هستند. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ابزارهای حمایت دولت از مردم در برابر فشار اقتصادی چیست؟

ابزارهای حمایت دولت از مردم در برابر فشار اقتصادی چیست؟

یک نماینده مجلس گفت : دولت برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم باید بودجه ریزی را مشمول تجدید نظر قرار داده و نحوه افزایش حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان را تغییر ساختاری دهد.
رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال ۸۰ درصد روستاها به نسل چهارم ارتباطات گفت: ثمره فعالیت و پیشرفت استارتاپ ها در کشور در شرایط تحریم با توجه به رشد اقتصادی کشور که 8/4 درصد بوده، رشد مثبت 1/7 درصدی را در بخش ارتباطات و رشد مثبت 1/4 درصدی را در بخش فناوری تجربه کرده است.