کد خبر: ۱۰۴۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خبر داد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: کاشت یک هزار و ۸۷۰ هکتار جنگل شامل یک هزار و ۲۰۰ هکتار در اراضی طبیعی و ۶۷۰ هکتار در اراضی بیابانی تا پایان سال در استان انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالحسین محمدی در کنفرانس خبری در اراک، اظهار داشت: در سطح کشور ۱۴ میلیون اصله نهال وجود دارد که سهم استان مرکزی کاشت ۵۶۱ هزار اصله نهال در سه شهرستان اراک، ساوه و شازند می باشد.

وی ادامه داد: سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ هکتار جنگل کاری در منطقه چپقلی انجام شده است و امسال در طرح نهال کاری همکاری ۱۴ آذرماه ۲۰۰ هکتار آن نیز با مشارکت مردم، سمن های مردم نهاد و پیمانکاران در سطح وسیع انجام می شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان مرکزی با اشاره به نهال کاری همگانی در ۱۴ آذرماه اظهار کرد: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیز داری کشور ۱۴ آذر ماه را به منظور افزایش مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد در جنگل کاری معرفی کرده است.

محمدی بیان کرد: با افزایش سطح جنگل کاری از میزان آلودگی هوا کاسته می شود در این راستا انجام مطالعات در سایر محدوده های شهرستان های استان را برای توسعه جنگل کاری در سال های بعد مد نظر داریم.

وی عنوان کرد: اگر پارک جنگلی شهید باهنر در شهر اراک ایجاد نمی شد به طور قطع به جای آن کارخانه احداث شده بود.با کمک دهیاران باید برای ایجاد پارک جنگلی کنار روستاها تلاش کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان مرکزی گفت: امسال جنگل کاری ۲۷۰ هکتار در اراضی بیابانی ساوه، ۴۰۰ هکتار در تالاب میقان، ۲۰۰ هکتار در چپقلی و یک هزار هکتار در اطراف بخش سر سختی شازند انجام می شود.

محمدی بیان کرد: دغدغه این اداره کل حفظ و نگهداری جنگل ها می باشد و باید جنگل ها در اطراف شهر توسعه پیدا کند.اگر دغدغه آلودگی داریم باید هزینه کنیم.

وی تاکید کرد: سال های گذشته در دره گردو ۱۹ هزار اصله نهال کاشته شده است و با توجه به بازدید اخیر استاندار از این منطقه کاشت یکصد هزار اصله نهال با اعتباری به مبلغ چهار میلیارد تومان پیش بینی می شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان مرکزی بیان داشت: در استان مرکزی ۳۸ هزار بهره بردار وجود دارد که از ۷۲۰ هزار مرتع حفظ و نگهداری می کنند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان مرکزی گفت: کویر میقان تنها گونه قره داغ را دارا است به طوری که در کاشان، خراسان و ارومیه این گونه قابل تکثیر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.