کد خبر: ۱۰۴۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
نماینده مردم کرمان و راور خبر داد
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشایی مسیر جاده «شهداد-نهبندان» به طور موقت طی چند هفته آینده عملیاتی می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با دعوت محمدرضا پورابراهیمی از معاون سازمان راهداری کشور، مقبلی در سفر به کرمان از مسیر مسدود شده شهداد به نهبندان بازدید کرد.

پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از این محور عنوان کرد: با وجود اقداماتی که در ماه های اخیر در این محور انجام شده، هنوز ۳۰ کیلومتر از مسیر زیر آب است و تلاشها بر ترمیم بخشهای دیگر جاده انجام شده است.

وی گفت: در توافق با سازمان راهداری مقرر شد تا برای کوتاه مدت بازگشایی مسیر از طریق شن ریزی و جاده فرعی شکل گیرد و بخشهایی نیز به دلیل شوری بالای آب از بین رفته بازسازی شوند.

پورابراهیمی افزود: در حال حاضر تردد به شکل محدود در این مسیر صورت می گیرد اما جاده بسته نیست اما برای بازگشت به روال عادی عبور و مرور باید اقداماتی انجام شود.

وی ادامه داد: با توافق انجام شده بخشهایی که نیازمند کار مقدماتی است تا دو هفته آینده نهایی می شود و بخشهایی نیز از طریق لوله گذاری و انتقال آب و پلهای موقت انجام می شود.

پورابراهیمی گفت: به لحاظ تعمیر اساسی و زیرساختی، این ۳۰ کیلومتریا باید مطالعات برای جابجایی کامل آن انجام شود و یا با تخصیص اعتبار جاده کنونی به شکل تخصصی تعمیر شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشایی مسیر به شکل کلی طی چند هفته آینده عملیاتی میشود تا کار نهایی و اساسی با انجام مطالعات دنبال شود.

در ادامه سفر پورابراهیمی و معاون سازمان راهداری کشوری و مدیرکل راهداری استان کرمان به بخش شهداد، از جاده اندوهجرد به شهداد (جاده گودیز) نیز بازدید کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهر اندوهجرد مطرح کرد: عملیات اجرای  آسفالت جاده گودیز طی یک ماه آینده با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان آغاز می شود که مسیر مواصلاتی شهداد به اندوهجرد را به طول ۴۰ کیلومتر نزدیکتر می کند.

وی ادامه داد: با توافقات انجام شده با سازمان راهداری کشور، طی یک ماه آینده جاده شهداد به نهبندان که از فروردین ماه امسال مسدود است با احداث راه فرعی به طول چهار کیلومتر شن ریزی، موقتا بازگشایی می شود و در بلندمدت طرح مطالعاتی جاده در دستور کار سازمان راهداری قرار می گیرد.

پورابراهیمی افزود: همچنین طرح مطالعاتی مسیر گلباف به اندوهجرد و اندوهجرد به نهبندان تا یک ماه آینده آغاز می شود که در برنامه بودجه سال آینده لحاظ شود.

وی تامین روشنایی معابر شهر اندوهجرد و گودیز هم مورد تاکید قرار داد و گفت: تا یک ماه آینده این مهم نیز اجرایی می شود.

خداداد مقبلی معاون سازمان راهداری کشور نیز با تقدیر از تلاشهای پورابراهیمی برای بازگشایی مسیر شهداد به نهبندان و دیگر مسیرهای این بخش که در سیلاب ابتدای سال دچار خسارت شده اند، بیان کرد: با پیگیری های این نماینده مردم کرمان، این سفر برای بازدید میدانی انجام شد و تلاش می کنیم تا محور شهداد به نهبندان در کوتاه ترین زمان ممکن بازگشایی شود.

سیدعلیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان نیز گفت: با پیگیری های پورابراهیمی امسال بالاترین حجم قیر برای آسفالت محورهای موصلاتی به استان کرمان تخصیص یافته است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.