کد خبر: ۱۰۴۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
مدیرکل بهزیستی استان زنجان:
مدیرکل بهزیستی استان زنجان، با بیان اینکه حدود ۲۸ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند، گفت: ۱۹ هزار نفر در استان مستمری دریافت می‌کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد محمدی قیداری در همایش روز معلولین در محل مرکز همایش های بین المللی روزبه زنجان،با بیان اینکه حدود ۲۸ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند ، گفت: ۱۹ هزار نفر در استان زنجان مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ۳ تا ۴ درصد جمعیت هر جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند ، گفت: در استان زنجان ۲ درصد از این جمعیت، تحت پوشش هستند.

محمدی قیداری ابراز کرد: ۲۴۰ دانشجو و ۹۹۶ دانش‌آموز معلول داریم و ۷ هزار و  ۶۴۱ پرونده زن سرپرست خانوار داریم که تحت پوشش بهزیستی هستند وخدمات لازم را ارائه می دهند. 

وی به وضعیت  اشتغال مددجویان بهزیستی استان زنجان اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تا کنون ۷۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی ایجاد شده و در سال جاری برش استانی برای ایجاد ۵۸۰ شغل بود که تاکنون هدف گذاری برای ایجاد اشتغال برای معلولان روند خوبی را طی کرده  است. 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: توانمندسازی معلولان استراتژی سازمان بهزیستی است و  بهزیستی به توانمند کردن معلولان توجه جدی دارد چرا که اشتغال معلولان باعث استقلال آنها می‌شود.

محمدی قیداری با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین نیازهای معلولان اشتغال است، گفت: ایجاد اشتغال برای این افراد با ارائه تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و حمایت‌های دولتی به‌ویژه اجرای قانون سه درصدی اشتغال معلولان در دستگاه‌های دولتی  و خصوصی است.
برچسب ها: شهرفردا ، زنجان ، بهزیستی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.