کد خبر: ۱۰۴۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیرگروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان گفت: از ابتدای دی‌ماه سال‌جاری شهرسازان می‌توانند با داشتن پروانه اشتغال و مهر در حیطه رشته و فعالیت خود برای کسب درآمد فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدمسعود در آیین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با محوریت اشتغال در شهرسازی، اظهار کرد: در کشور فرانسه، آمریکا و برخی دیگر از کشورهای توسعه یافته، شهرسازی یک سیستم مجزا بوده و خود را متمایز کرده است اما در کشور ما شهرسازان در قالب سازمان نظام مهندسی ساختمان مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: تلاش چندین ساله مسئولان باعث شد رشته شهرسازی به عنوان یک رشته رسمی در سازمان نظام مهندسی ساختمان ثبت شود تا شهرسازان با داشتن مُهر خود بتوانند در زمینه شهرسازی فعالیت کنند.

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان خاطرنشان کرد: از ابتدای دی‌ماه سال جاری شهرسازان می‌توانند با داشتن پروانه اشتغال و مهر در حیطه رشته و فعالیت خود برای کسب درآمد فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کنند.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان سالانه ۵۰۰ نفر در رشته شهرسازی فارغ التحصیل می شوند، افزود: این درحالی ست که یک شهرساز در جایگاه واقعی خود قرار ندارد.

شهرسازان در جایگاه واقعی خود قرار ندارند
مسعود ادامه داد: در این استان سالانه ۳۵۰ نفر فارغ التحصیل رشته شهرسازی در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۵ نفر فارغ التحصیل دکترا هستند و دو دانشگاه آزاد نجف آباد و خوراسگان نیز همه ساله تعداد زیادی کارشناس ارشد و دکترا را فارغ التحصیل می‌کند، اما شهرسازان در جایگاه واقعی خود قرار ندارند.

وی تأکید کرد: در بسیاری از رشته‌ها قبل از فارغ التحصیلی فرصت اشتغال وجود دارد اما فارغ التحصیلان رشته شهرسازی تا سالها پس از فارغ التحصیلی جویای کار هستند.

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان با بیان اینکه بیشتر دانشجویان رشته شهرسازی جویای کار هستند، گفت: در سازمان نظام مهندسی ساختمان باید زمینه فعالیت این فارغ التحصیلان فراهم شود.

وی با بیان اینکه رشته شهرسازی آمیزه ای از علم، دانش، هنر و فن است، اظهار کرد: اقتصاد دان نیستیم، اما باید تأکید کنم که همه باید پارامترهای اقتصاد را بشناسنیم، روانشناس نیستیم، اما روانشناسی محیطی باید تخصص شهرساز باشد.

مسعود با انتقاد از عدم اشتغال بسیاری از فارغ التحصیلان رشته شهرسازی گفت: افرادی که به صورت میان رشته ای تحصیل می کنند شانس بیشتری برای اشتغال دارند البته باید تدابیر به گونه‌ای اندیشیده شود که شهرساز در جامعه بیکار نباشد، این درحالی است که شهرسازان در آزمون‌های استخدامی جایگاهی ندارند.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرسازی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.