کد خبر: ۱۰۴۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
در یکصد و هشتادمین جلسه شورای شهر صورت گرفت
در یکصد و هشتادمین جلسه شورای شهر تهران، ۴٠ پیشنهاد اعضای شورا در خصوص بودجه سال ٩٩ شهرداری تهران بررسی شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بررسی ۴٠ پیشنهاد اعضای شورای شهر تهران در خصوص بودجه سال ٩٩ شهرداری تهران موضوعی بود که در دستور جلسه صد و هشتادمین جلسه علنی شورای شهر تهران قرار گرفت.

پیش از آغاز بررسی پیشنهادات مطرح شده محسن هاشمی به اعضای شورای اسلامی شهر تهران گفت: به نظرم بهتر است امروز تذکرات را اعضا نخوانند، زیرا از تصویب سیاست های بودجه سال آینده عقب هستیم و از این رو باید این سیاست ها را بررسی کنیم و به تصویب برسانیم.

هاشمی با بیان اینکه حدود 40 پیشنهاد برای تغییر سیاست‌های بودجه به هیأت رییسه واصل شده است، عنوان کرد: اگر قرار باشد تمام موارد را به نتیجه برسانیم باید امروز حداقل دو ساعت بنشینیم. اولین پیشنهاد برای اضافه شدن جمله «توسعه فضاهای ورزش همگانی» بود که با نظر موافق اعضا تأیید شد.

در ادامه دومین پیشنهاد درباره اضافه شدن جمله «تحقق پایداری فرهنگی، اجتماعی، حقوق و تکالیف شهروندی» به بند ۷-۱ بود.

بهاره آروین،عضو هیات رییسه شورای شهر تهران به عنوان مخالف با این پیشنهاد گفت: به نظرم اینکه ما هر چیزی که فکر می کنیم خوب است، داخل مصوبه بیاوریم به معنای آن نیست که لزوما در حین بودجه ریزی هم همان چیزی که دلخواه ما است، محقق شود. در نهایت این پیشنهاد با تعداد ۱۹ رأی موافق اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

سومین پیشنهاد اضافه شدن جمله «افزایش سرمایه اجتماعی میان شهروندان و شهرداری از طریق شفاف سازی عملکرد مدیریت شهری» به بند ۷-۱ بود.

در همین خصوص مجید فراهانی گفت: نظیر همین جمله و موضوع در یک بند دیگر آورده شده است.

از این رو این پیشنهاد به خودی خود منتفی شده و از دستور جلسه خارج شد.

در ادامه جلسه چهارمین پیشنهاد موضوع حذف جملات «جهت گیری سیاست ها و اولویت ها » از بند ۸ و ۹ مصوبه بود.

حسن رسولی، عضو شورای شهر تهران در واکنش به این پیشنهاد توضیح داد: به نظرم حذف این جملات از این بندها باعث می شود تا نتیجه مورد نیاز محقق نشود.

در نهایت درباره این پیشنهاد رأی گیری انجام شد و با توجه به عدم موافقت اعضا رأی نیاورد.
 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال ۸۰ درصد روستاها به نسل چهارم ارتباطات گفت: ثمره فعالیت و پیشرفت استارتاپ ها در کشور در شرایط تحریم با توجه به رشد اقتصادی کشور که 8/4 درصد بوده، رشد مثبت 1/7 درصدی را در بخش ارتباطات و رشد مثبت 1/4 درصدی را در بخش فناوری تجربه کرده است.
صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

مسکن با ارزش بالاتر از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و بالاتر از ۹۰۰ میلیون تومان در شهرستان از جمله ملاک‌های قطعی برای حذف یارانه بنزین خانواده در نظر گرفته شده است. از دیگر ملاک‌ها می‌توان به خودرو بالای ۲۵۰ میلیون تومان و درآمد ماهانه بیشتر از شش میلیون برای خانواده سه نفره و بیشتر از هفت میلیون برای خانواده چهار نفره اشاره کرد