کد خبر: ۱۰۴۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
همزمان با"روز جهانی معلولین"، شهردار منطقه21 از اجرای ویژه برنامه های فرهنگی، آموزشی و سلامت-محور در سرای محله ها؛ مناسب سازي و همسطح سازي پل ها و مسيرهاي منتهي به ايستگاه هاي اتوبوس و همچنین بهسازی معابر اصلی و بوستان های شاخص جهت عبور ایمن توان یابان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت با بیان خبر فوق گفت: یکی از رویکردهای مدیریت جدید شهری کلانشهر تهران، رسیدگی به دغدغه‌ها، مشکلات و مسائل معلولان است که بر این اساس و باتوجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تشکیل "کانون معلولان" نسبت به شناسایی نیازهای این قشر از جامعه اقدام شده است.

وی همچنین افزود: در همین راستا و به مناسبت هفته معلولین، "ویژه برنامه های فرهنگی، آموزشی و سلامت-محور" با همکاری اعضای کانون های مذکور، خانه های سلامت محله ها و سازمان های مردم نهاد از روز شنبه نهم لغایت پانزدهم آذر ماه در سطح منطقه برگزار می شود.

شهردار منطقه21 در ادامه تاکید کرد: "مناسب سازي و همسطح سازي" پل ها و مسيرهاي منتهي به ايستگاه هاي اتوبوس در ورودي غربي پايتخت به منظور تسهيل در تردد جانبازان، سالمندان و معلولان جسمي-حرکتي توسط حوزه حمل ونقل و ترافیک منطقه21 انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اينکه امکانات حمل ونقل عمومي شهري مي بايست جهت استفاده سالمندان، معلولين و جانبازان مناسب سازي شود، گفت: در همين راستا همسطح سازي و رفع اختلاف سطح، رفع زوائد فيزيکي معابر، ترميم مسير تردد توان یابان با کفپوش هاي بتني و مناسب سازي ايستگاه هاي حمل ونقل عمومي، از جمله اقداماتی است که به منظور ایمنی و رفاه حال هرچه بیشتر شهروندان توان یاب انجام گرفته است.

رحمانی با بیان اینکه در حوزه فنی و عمرانی نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته، یادآور شد: احداث و ترميم مسير تردد نابينايان با کفپوش هاي شياردار، اصلاح رمپ های ورودی بوستان ها، جانمایی و نصب نیمکت های ویژه معلولین و همچنین مناسب سازی سرویس های بهداشتی بوستان ها، از دیگر اقدامات اجرایی شهرداری منطقه21 در راستای جلب رضایت و تامین آسایش توان یابان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.