کد خبر: ۱۰۴۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
همزمان با"روز جهانی معلولین"، شهردار منطقه21 از اجرای ویژه برنامه های فرهنگی، آموزشی و سلامت-محور در سرای محله ها؛ مناسب سازي و همسطح سازي پل ها و مسيرهاي منتهي به ايستگاه هاي اتوبوس و همچنین بهسازی معابر اصلی و بوستان های شاخص جهت عبور ایمن توان یابان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت با بیان خبر فوق گفت: یکی از رویکردهای مدیریت جدید شهری کلانشهر تهران، رسیدگی به دغدغه‌ها، مشکلات و مسائل معلولان است که بر این اساس و باتوجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تشکیل "کانون معلولان" نسبت به شناسایی نیازهای این قشر از جامعه اقدام شده است.

وی همچنین افزود: در همین راستا و به مناسبت هفته معلولین، "ویژه برنامه های فرهنگی، آموزشی و سلامت-محور" با همکاری اعضای کانون های مذکور، خانه های سلامت محله ها و سازمان های مردم نهاد از روز شنبه نهم لغایت پانزدهم آذر ماه در سطح منطقه برگزار می شود.

شهردار منطقه21 در ادامه تاکید کرد: "مناسب سازي و همسطح سازي" پل ها و مسيرهاي منتهي به ايستگاه هاي اتوبوس در ورودي غربي پايتخت به منظور تسهيل در تردد جانبازان، سالمندان و معلولان جسمي-حرکتي توسط حوزه حمل ونقل و ترافیک منطقه21 انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اينکه امکانات حمل ونقل عمومي شهري مي بايست جهت استفاده سالمندان، معلولين و جانبازان مناسب سازي شود، گفت: در همين راستا همسطح سازي و رفع اختلاف سطح، رفع زوائد فيزيکي معابر، ترميم مسير تردد توان یابان با کفپوش هاي بتني و مناسب سازي ايستگاه هاي حمل ونقل عمومي، از جمله اقداماتی است که به منظور ایمنی و رفاه حال هرچه بیشتر شهروندان توان یاب انجام گرفته است.

رحمانی با بیان اینکه در حوزه فنی و عمرانی نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته، یادآور شد: احداث و ترميم مسير تردد نابينايان با کفپوش هاي شياردار، اصلاح رمپ های ورودی بوستان ها، جانمایی و نصب نیمکت های ویژه معلولین و همچنین مناسب سازی سرویس های بهداشتی بوستان ها، از دیگر اقدامات اجرایی شهرداری منطقه21 در راستای جلب رضایت و تامین آسایش توان یابان است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.