کد خبر: ۱۰۴۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
رئیس شورای اسلامی شهر تهران درخصوص قانون اساسی گفت: قانون اساسی متنی است که وظایف ،حقوق حاکمیت و ملت را مشخص کرده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: امروز روز قانون اساسی است و چهل سال از تصویب آن می گذرد.

وی تصریح کرد: قانون اساسی یک میثاق ملی است و بین ملت و حاکمیت بسته شده است و در آن اختیارات و اجزای حکومت مشخص شده است.

محسن هاشمی افزود: این قانون متنی مترقی است و در برگیرنده حقوق ملت است و اگر درست اجرا شود بسیاری از مشکلات ما در حوزه های مختلف حل می شود.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شده است جریانهای افراطی تلاش میکنند بندهایی را تخفیف دهند و برخی هم تلاش می کنند با حذف قیود اسلامی جامعه را درگیر کرده و استقرار نظام و حاکمیت را صدمه بزنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر ملت و حاکمیت حقوق شأن به همانگونه که در قانون اساسی آمده است رعایت شود خواهیم دید که بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات این است که اختیارات شوراها به درستی به آنها داده نشده است و تنها یک چهارم از حقوق شوراها به آنها داده شده است.

هاشمی گفت: اگر قرار است نظام پا برجا بماند باید صداهای اعتراضات را بشنویم و با مردم صادق بوده و با آنها متواضع باشیم.
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.