کد خبر: ۱۰۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با بیان اینکه آنفلوآنزای شیوع یافته ارتباطی با پرندگان مهاجر ندارد، گفت: ژنوم آنفلوآنزای شیوع یافته متفاوت از ژنوم آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهاب‌الدین منتظمی مدیر‌کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش در پاسخ به این سوال که چرا با وجود شیوع ویروس آنفلوآنزا در کشور از شکار فروش و خوردن گوشت پرندگان مهاجر که ممکن است در مسیر مهاجرتی‌شان دچار آنفلوآنزا شده باشند، جلوگیری نمی‌شود،گفت: ویروس آنفولوآنزایی که در حال حاضر در کشور شایع شده است، مربوط به ژنوم متفاوتی از ژنوم آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دارد.

وی با اشاره به جلسه‌ای که دو روز پیش با حضور رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درخصوص آنفلوآنزا داشته‌اند، اظهار داشت: براساس اطلاعات این مقام مسؤول وزارت بهداشت این نوع آنفلوآنزا از نوع آنفلوآنزای فصلی است.

مدیر‌کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش خاطر نشان کرد: در صورت اعلام سازمان دامپزشکی به عنوان مرجع رسمی بیماری‌های حیوانات، مبنی بر امکان شیوع و انتقال آنفلوآنزای از پرندگان به انسان سازمان محیط زیست نسبت به توقف شکار و صید پرندگان اقدام خواهد کرد.

منتظمی افزود: ماموران محیط زیست به پایش مستمر حیات وحش از جمله پرندگان مشغول هستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

روز گذشته یک دوره مسابقه شکار با عقاب و شاهین در حومه آلماتی قزاقستان برگزار شد. در این رویداد پرورش دهندگان عقاب های طلایی و شاهین های شکاری شرکت کرده بودند. پرورش دهندگان باید مدت زیادی را صرف تربیت این پرندگان کنند و از آنها یک شکارچی تمام عیار بسازند.
تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند

تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرامون شرایط ویژه شهروندان در استفاده از مترو گفت: فاصله گذاری اجتماعی هر چند با تمهیدات صورت گرفته در صورت عدم رعایت مسافران نسبت به فاصله گرفتن از یکدیگر و استفاده از ماسک امکان پذیرنیست.