کد خبر: ۱۰۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با بیان اینکه آنفلوآنزای شیوع یافته ارتباطی با پرندگان مهاجر ندارد، گفت: ژنوم آنفلوآنزای شیوع یافته متفاوت از ژنوم آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،شهاب‌الدین منتظمی مدیر‌کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش در پاسخ به این سوال که چرا با وجود شیوع ویروس آنفلوآنزا در کشور از شکار فروش و خوردن گوشت پرندگان مهاجر که ممکن است در مسیر مهاجرتی‌شان دچار آنفلوآنزا شده باشند، جلوگیری نمی‌شود،گفت: ویروس آنفولوآنزایی که در حال حاضر در کشور شایع شده است، مربوط به ژنوم متفاوتی از ژنوم آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دارد.

وی با اشاره به جلسه‌ای که دو روز پیش با حضور رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درخصوص آنفلوآنزا داشته‌اند، اظهار داشت: براساس اطلاعات این مقام مسؤول وزارت بهداشت این نوع آنفلوآنزا از نوع آنفلوآنزای فصلی است.

مدیر‌کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش خاطر نشان کرد: در صورت اعلام سازمان دامپزشکی به عنوان مرجع رسمی بیماری‌های حیوانات، مبنی بر امکان شیوع و انتقال آنفلوآنزای از پرندگان به انسان سازمان محیط زیست نسبت به توقف شکار و صید پرندگان اقدام خواهد کرد.

منتظمی افزود: ماموران محیط زیست به پایش مستمر حیات وحش از جمله پرندگان مشغول هستند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال ۸۰ درصد روستاها به نسل چهارم ارتباطات گفت: ثمره فعالیت و پیشرفت استارتاپ ها در کشور در شرایط تحریم با توجه به رشد اقتصادی کشور که 8/4 درصد بوده، رشد مثبت 1/7 درصدی را در بخش ارتباطات و رشد مثبت 1/4 درصدی را در بخش فناوری تجربه کرده است.
صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

مسکن با ارزش بالاتر از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و بالاتر از ۹۰۰ میلیون تومان در شهرستان از جمله ملاک‌های قطعی برای حذف یارانه بنزین خانواده در نظر گرفته شده است. از دیگر ملاک‌ها می‌توان به خودرو بالای ۲۵۰ میلیون تومان و درآمد ماهانه بیشتر از شش میلیون برای خانواده سه نفره و بیشتر از هفت میلیون برای خانواده چهار نفره اشاره کرد