کد خبر: ۱۰۴۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین:
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: با گازرسانی به تمام ۲۵ شهر و ۵۰۸ روستای استان و ۳ هزار واحد صنعتی بیش از ۸۸ درصد مناطق استان قزوین تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اسماعیل مفرد بوشهری در جمع خبرنگاران با تشریح مهمترین اقدامات انجام شده برای رفع محرومیت از چهره روستاها و ارائه خدمات گازرسانی در شهر و روستا اظهارداشت: تمام ۲۵ شهر استان از تسهیلات گاز طبیعی برخوردارند و از مجموع حدود ۶۰۰ روستای دارای سکنه که شرایط گازرسانی را دارند تاکنون به ۵۰۸ روستا گازرسانی شده است.

وی بیان کرد: عملیات گازرسانی ۱۵ روستا هم در دهه فجر به پایان رسیده و به بهره برداری می رسد و ۴۶ روستا نیز در دست اجراست که تا سال آینده افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: با اقدامات انجام شده روستاهای برخوردار از گاز طبیعی به ۵۷۰ روستا خواهد رسید که میزان برخورداری از ۸۵ درصد کنونی به ۸۸ درصد خواهد رسید و به طور متوسط سالانه ۶۰ روستا در استان گازرسانی شده است.

بوشهری اضافه کرد: همه روستاهای صعب العبور و دورافتاده استان گازرسانی شده است و هر انشعاب روستایی ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد که گاهی در روستاهای صعب العبور تا ۱۷ میلیون تومان هم افزایش می یابد که این تفاوت را دولت تامین می کند و روستاییان فقط هزینه ۲۰۲ هزار تومان کنتور را پرداخت می کنند.

۳۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی روستاها هزینه شده است

وی بیان کرد: برای گازرسانی به روستاهای استان قزوین در سه سال گذشته ۳۰۰ میلیارد تومان، در مناطق شهری ۱۴۰ میلیارد تومان و صنایع ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 گازرسانی صنایع به روز شده است

بوشهری یادآورشد: در بخش صنایع وضعیت گازرسانی ما به روز شده و ۳۴ میلیون مترمکعب گاز تزریق و تامین شده و بیش از ۳ هزار واحد صنعتی از سوخت گاز استفاده می کنند و در این میان همه شهرک های صنعتی استان نیز از این تسهیلات برخوردار شده اند.

وی اضافه کرد: با صرفه جویی ۳۴ میلیون لیتری در سوخت مایع گام موثری در کاهش آلودگی های زیست محیطی هم در استان برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین بیان کرد: در شهرستان آوج میزان گازرسانی از ۱۵ درصد به ۹۹ درصد، تاکستان به ۹۸ درصد، بویین زهرا ۹۸ درصد و آبیک ۹۵ درصد و به طور متوسط در استان ۸۸ درصد جمعیت شهری و روستایی از گاز برخوردار شده اند.

وی یادآورشد: تا پایان امسال ۱۷۰ واحد صنعتی دیگر از تسهیلات گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

بوشهری در خصوص جایگاههای سوخت سی ان جی هم گفت: ۵۹ جایگاه سوخت CNG در مدار است و همه نواقص آنها برطرف شده که تنها یک جایگاه در آوج مشکلاتی دارد که در حال رفع ایراد است.

سوخت نیروگاه شهید رجایی را تامین کرده ایم

وی با اشاره به تامین سوخت گاز نیروگاه شهید رجایی قزوین هم اظهارداشت: در سال ۹۵ حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ مترمکعب، سال ۹۶ بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب، در سال گذشته ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون مترمکعب و در هفت ماهه امسال تاکنون یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی نیروگاه تامین شده است.

بوشهری اضافه کرد: به دلیل ضرورت تامین گاز صنایع و مشترکان خانگی حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز نیروگاه اگر تامین شود در واقع صدر درصد سوخت نیروگاه به گاز تبدیل شده که البته خود نیروگاه هم الزاماتی برای مصرف سوخت مازوت تا درصدی دارد که مشکلی نداشته باشد اما قادریم ۱۰۰ درصد سوخت گاز این نیروگاه را تامین کنیم.

وی اظهارداشت: گاز تحویلی به نیروگاه در سال ۹۲ حدود یک میلیون و ۳۴۳ هزار مترمکعب بود که در سال گذشته این میزان به دو میلیون و ۶۵۳ میلیون مترمکعب رسید که با افزایش ۱۴۱ درصدی روبرو بودیم

در تامین سوخت زمستانی مشکلی نداریم

بوشهری یادآورشد: با تمهیدات اندیشیده شده تمام ۵۰ ایستگاه CGS برون شهری و ۳۰۶ ایستگاه TBS درون شهر در آمادگی کامل برای خدمت رسانی است و برای تامین سوخت گاز صنایع، مشترکین خانگی و نیروگاهی هیچ مشکلی نداریم.

ساختمان جدید شرکت گاز آماده افتتاح در دهه فجر است

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در ادامه گفت: در شرایطی که بسیاری از ادارات برای تامین هزینه های خود مجبور به فروش اموال مازاد خود شده اند با مدیریت منطقی توانسته ایم ساختمان جدید شرکت گاز را آماده افتتاح کنیم.

وی اضافه کرد: این ساختمان در زمینی به مساحت۳ هزار مترمربع، زیربنای ۶ هزار مترمربع در ۷ طبقه در حال تکمیل شدن است که بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

مطالبات شرکت گاز استان ۳۷ میلیارد تومان است

بوشهری در خصوص مطالبات شرکت گاز هم گفت: در حال حاضر بیش از ۳۷ میلیارد تومان مطالبات شرکت گاز از صنایع و مشترکان عمومی و دستگاههای اجرایی است که ۲۳ میلیارد تومان آن مربوط به صنایع است.  

اسناد کافی برای تبرئه شدن داریم

بوشهری در ادامه با انتقاد از انتشار خبرهای غیرواقعی در برخی سایت ها و پایگاهها در  فضای مجازی مبنی بر وقوع تخلف در این شرکت اظهارداشت: ابتدا باید اذعان کرد دستگاههایی که حجم فعالیت آنها بالاست امکان خطا هم دارند اما تا زمانی این خطا و اتهام در دادگاهی ثابت نشده نباید با نشر در فضای مجازی موجب تشویش اذهان عمومی شده و جایگاه مدیران و تلاشگرانی که در سخت ترین شرایط در مسیر خدمت رسانی گام برمی دارند زیر سوال رفته وانگیزه آنها کاهش یابد.

وی بیان کرد: در سال گذشته مناقصه ای برای اجرای خط انتقال گاز برگزار شد که برآورد آن حدود ۲۰ میلیارد تومان بود که یک شرکت برای اجرای آن با مبلغ ۱۷ میلیارد تومان برنده شد چون کمترین قیمت را داده بود.

بوشهری اظهارداشت: این شرکت وثیقه ای به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان ارائه کرد و چون مراحل کار حدود سه ماه طول کشید به دلیل کوتاهی یکی از کارکنان شرکت زمان وثیقه که به پایان رسیده بود در زمان مقرر اعلام نشد که پیمانکار باید مراتب را به بانک اعلام می کرد که بعدها به دلیل افزایش قیمتها این شرکت از اجرای طرح انصراف داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین اظهارداشت: بلافاصله پس از اطلاع از موضوع مراتب به صورت سلسله مراتب به وزارت نفت و شرکت گاز کشور اعلام شد و ۴ تن از کارکنان به دلیل اهمال و قصور به تخلفات اداری معرفی شدند که در این زمان سازمان بازرسی هم موضوع را به عنوان تخلف به ما اعلام کرد که ما هم پیمانکار را ممنوع المعامله کردیم و اجازه ندادیم هیچ حقی از بیت المال و شرکت گاز تضییع شود.

تکلیف قانونی خود را در برخورد با این کوتاهی به مراجع ذیربط عمل کردیم

بوشهری تصریح کرد: به عنوان مدیر مجموعه وظیفه قانونی خود را انجام داده ام و در نشست با دادستان محترم موارد توضیح داده شده تا رفع ابهام شود و در این میان دولت نیز به دلیل افزایش هزینه ها آیین نامه ای داده که این دستورالعمل نحوه میزان آثار ناشی از افزایش ارز در پیمانهای ریالی فاقد تعدیل را به دستگاهها ابلاغ کرده که برای استرداد تضامین توافقی به مناقصه گران در صورت خاتمه دادن به پیمان پیش بینی لازم را کرده است.

وی گفت: استنادها و مدارک ما کاملا قانونی است و اطمینان داریم با عدالت و رویکردی که در دستگاه قضایی استان بویژه روحیه  دادستان و رئیس کل دادگستری استان سراغ داریم امیدواریم تبرئه شویم.

بوشهری اظهارداشت: در شرایطی که تاکید مقام معظم رهبری و ریاست دستگاه قوه قضائیه حمایت از رونق تولید است امیدواریم با بررسی دقیق این پرونده از سوی قاضی محترم و توجه به مدارک ارائه شده که هیچ حقی از بیت المال ضایع نشده زمینه رفع اتهام از مجموعه شرکت گاز استان مهیا شده و مدیران آن نیز چون گذشته با انگیزه بالایی به خدمت رسانی مشغول شوند.

برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، شرکت گاز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
انتخاب بندرعباس به عنوان « شهر خلاق یونسکو » / تصاویر

انتخاب بندرعباس به عنوان « شهر خلاق یونسکو » / تصاویر

بندرعباس چندی قبل به عنوان «شهر خلاق صنایع دستی» از سوی یونسکو انتخاب شد و اکنون به فاصله کمی از آن، نمایشگاه بزرگ صنایع دستی کشور با حضور 31 استان به میزبانی این شهر برپا شده است. این نمایشگاه از 8 دی ماه تا 13 دی ماه از ساعت 16 تا 22 میزبان حضور مردم و علاقمندان است.
مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

مسابقات شکار با عقاب و شاهین در قزاقستان / تصاویر

روز گذشته یک دوره مسابقه شکار با عقاب و شاهین در حومه آلماتی قزاقستان برگزار شد. در این رویداد پرورش دهندگان عقاب های طلایی و شاهین های شکاری شرکت کرده بودند. پرورش دهندگان باید مدت زیادی را صرف تربیت این پرندگان کنند و از آنها یک شکارچی تمام عیار بسازند.