کد خبر: ۱۰۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان خبرداد
مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان با بیان اینکه با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر جریمه‌های مربوط به پرونده‌های ماده صد تا پنج برابر افزایش یافته است، گفت: این میزان جریمه‌ باعث می شود دیدگاه درآمدزایی بودن ماده صد و اینکه عده‌ای تخلفات ساخت و ساز را به صرفه می‌دانند، افت پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامعلی فیض‌اللّهی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس لایحه ۱۵ بهمن ماه ۹۷ شهرداری اصفهان در خصوص افزایش ضریب آیین‌نامه ارزش معاملاتی ساختمان تا پنج برابر، موضوع در جلسه علنی ۲۶ اسفندماه ۹۷ بررسی و این آیین نامه در ارتباط با پرونده ساختمان‌هایی که از سال ۹۷ احداث بنا شده و تخلفات ساخت و ساز داشته‌اند بر اساس مفاد تبصره ۱۱ ماده صد قانون شهرداری به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: باتوجه به میزان بسیار کم جریمه‌های ماده صد، بعضی از افراد اقدام به ساخت و ساز خلاف می‌کردند که پنج برابر شدن آن باعث می‌شود دیدگاه درآمدزایی بودن ماده صد و اینکه عده‌ای تخلفات ساخت و ساز را به صرفه می‌دانند، افت پیدا  کرده و شاهد شهری زیبا درخور شهروندان اصفهانی باشیم.

مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان با تأکید بر لزوم شفاف‌سازی در کمیسیون ماده صد، خاطرنشان کرد: با نرم‌افزار جدید تمام مراحل رسیدگی به پرونده‌های تخلف به صورت شفاف قابل مشاهده است و همین موضوع سبب شده تا دیگر عده‌ای بیرون از شهرداری تحت عنوان «کارچاق‌کُن» نمی‌توانند شهروندان را اغفال کرده و پول‌های کلان به جیب بزنند.

وی با اشاره به فراوانی تخلفات ساخت و ساز در سال گذشته، تصریح کرد: بیشترین تخلفات ساخت و ساز سال گذشته مربوط به احداث بالکن مازاد بر پروانه، عقب‌نشینی‌نکردن، اضافه ساخت مازاد بر پروانه، تبدیل موقعیت و کسری‌ پارکینگ بوده است.  

مدیر کمیسیون‌ ماده صد شهرداری اصفهان گفت: اکثر پرونده‌های موجود در این کمیسیون به دلیل ناآگاهی تعدادی از شهروندان یا به دلیل زیاده‌خواهی آنها در ساخت و سازها است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.