کد خبر: ۱۰۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان خبرداد
مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان با بیان اینکه با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر جریمه‌های مربوط به پرونده‌های ماده صد تا پنج برابر افزایش یافته است، گفت: این میزان جریمه‌ باعث می شود دیدگاه درآمدزایی بودن ماده صد و اینکه عده‌ای تخلفات ساخت و ساز را به صرفه می‌دانند، افت پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامعلی فیض‌اللّهی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس لایحه ۱۵ بهمن ماه ۹۷ شهرداری اصفهان در خصوص افزایش ضریب آیین‌نامه ارزش معاملاتی ساختمان تا پنج برابر، موضوع در جلسه علنی ۲۶ اسفندماه ۹۷ بررسی و این آیین نامه در ارتباط با پرونده ساختمان‌هایی که از سال ۹۷ احداث بنا شده و تخلفات ساخت و ساز داشته‌اند بر اساس مفاد تبصره ۱۱ ماده صد قانون شهرداری به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: باتوجه به میزان بسیار کم جریمه‌های ماده صد، بعضی از افراد اقدام به ساخت و ساز خلاف می‌کردند که پنج برابر شدن آن باعث می‌شود دیدگاه درآمدزایی بودن ماده صد و اینکه عده‌ای تخلفات ساخت و ساز را به صرفه می‌دانند، افت پیدا  کرده و شاهد شهری زیبا درخور شهروندان اصفهانی باشیم.

مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان با تأکید بر لزوم شفاف‌سازی در کمیسیون ماده صد، خاطرنشان کرد: با نرم‌افزار جدید تمام مراحل رسیدگی به پرونده‌های تخلف به صورت شفاف قابل مشاهده است و همین موضوع سبب شده تا دیگر عده‌ای بیرون از شهرداری تحت عنوان «کارچاق‌کُن» نمی‌توانند شهروندان را اغفال کرده و پول‌های کلان به جیب بزنند.

وی با اشاره به فراوانی تخلفات ساخت و ساز در سال گذشته، تصریح کرد: بیشترین تخلفات ساخت و ساز سال گذشته مربوط به احداث بالکن مازاد بر پروانه، عقب‌نشینی‌نکردن، اضافه ساخت مازاد بر پروانه، تبدیل موقعیت و کسری‌ پارکینگ بوده است.  

مدیر کمیسیون‌ ماده صد شهرداری اصفهان گفت: اکثر پرونده‌های موجود در این کمیسیون به دلیل ناآگاهی تعدادی از شهروندان یا به دلیل زیاده‌خواهی آنها در ساخت و سازها است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
قطع  اینترنت  تا چه زمانی ادامه دارد؟

قطع اینترنت تا چه زمانی ادامه دارد؟

درحالیکه اینترنت از هفته گذشته قابلیت اتصال به شبکه جهانی را ندارد ، نمایندگان مجلس معتقدند برای جلوگیری از ضرر و زیان به کسب و کارهای آنلاین باید هرچه سریعتر وصل اینترنت به شبکه ملی یا شبکه جهانی صورت گیرد.
ابزارهای حمایت دولت از مردم در برابر فشار اقتصادی چیست؟

ابزارهای حمایت دولت از مردم در برابر فشار اقتصادی چیست؟

یک نماینده مجلس گفت : دولت برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم باید بودجه ریزی را مشمول تجدید نظر قرار داده و نحوه افزایش حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان را تغییر ساختاری دهد.