کد خبر: ۱۰۴۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از کاشت درخت با مشارکت شهروندان در قالب اجرای طرح«شهروند شهرسبز» خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مصطفی خادم در این باره اظهار کرد: مشارکت مردمی ضامن اجرای درست طرح‌ها است و ما نیز به دنبال آن هستیم که از توان مردم برای کاشت و نگهداشت درخت استفاده کنیم.

وی افزود: در همین راستا، طرح شهروند شهر سبز را در شهر بندرعباس اجرا می‌کنیم که در آن با مشارکت شهروندان و بنا به درخواست‌ها، در منزل و داخل منزل آنها اقدام به کاشت می‌شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: این سازمان در راستای ترویج فرهنگ درخت و درختکاری و نیز بیان اهمیت و ارزش این سرمایه‌های طبیعی اقدام به اجرای طرح شهروند شهر سبز از شهریورماه سال جاری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای فصل کاشت و در راستای اجرای این طرح در محله طلائیه فاز دو، محله اسلام آباد، محله شمیلی‌ها، شهرک پیامبر اعظم و... اقدام به کاشت شده است.

خادم با اشاره به شیوه اجرای طرح، عنوان کرد: پس از ثبت درخواست در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، از محل مورد نظر بازدید صورت گرفته و با جانمایی فضاهای مناسب و آماده‌سازی بستر کاشت، نهال مورد نظر در این مکان‌ها کاشته می‌شود.

وی گفت: طرح شهروند شهر سبز  با هدف افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد نشاط شهروندی و سلامت شهروندان و نیز اشاعه فرهنگ حفظ و گسترش فضای سبز شهری  با همکاری شهروندان اجرا می‌شود.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس اظهار کرد: در این طرح گونه‌های بومی و مثمر و گونه‌های گل‌دار مانند لیمو ، گاروم زنگی، گل ابریشم، گل کاغذی، کاسیا و یاس درختی و غیره، با نظرسنجی از شهروندان و بررسی مکان مناسب رشد گیاه کاشته می‌شود.

خادم با بیان اینکه در طول سال آمادگی ثبت درخواست شهروندان را داریم تا در زمان مناسب کاشت انجام شود، گفت: شهروندان می‌توانند به منطور ثبت درخواست در تماس تلفنی با شماره ۰۹۰۲۵۲۱۳۲۵۷ تماس حاصل کرده و یا از طریق پیام به صفحه این سازمان در اینستاگرام به آدرس sima-man at-fazayesabzeshahri اقدام کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال ۸۰ درصد روستاها به نسل چهارم ارتباطات گفت: ثمره فعالیت و پیشرفت استارتاپ ها در کشور در شرایط تحریم با توجه به رشد اقتصادی کشور که 8/4 درصد بوده، رشد مثبت 1/7 درصدی را در بخش ارتباطات و رشد مثبت 1/4 درصدی را در بخش فناوری تجربه کرده است.
صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

مسکن با ارزش بالاتر از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و بالاتر از ۹۰۰ میلیون تومان در شهرستان از جمله ملاک‌های قطعی برای حذف یارانه بنزین خانواده در نظر گرفته شده است. از دیگر ملاک‌ها می‌توان به خودرو بالای ۲۵۰ میلیون تومان و درآمد ماهانه بیشتر از شش میلیون برای خانواده سه نفره و بیشتر از هفت میلیون برای خانواده چهار نفره اشاره کرد