کد خبر: ۱۰۴۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
شهردار منطقه چهار تهران در هفته شهر هوشمند از افتتاح نخستین مرکز فناوری های نوین خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،"محمد محمددوست" با اعلام این خبر گفت: برنامه تهران هوشمند، بر اساس مصوبات شورای راهبردی تهران هوشمند به ریاست شهردار محترم تهران مشخص کننده مسیر مدیریت جدید شهری در راستای تحقق شهر هوشمند در پایتخت ایران اسلامی است و در راستای تحقق این مهم منطقه چهار در تعامل و همکاری کامل با دبیرخانه هوشمند سازی سازمان فناوری اطلاعات طرح های نوینی را در دست دارد.

وی با اشاره به این طرح ها گفت: افتتاح مرکز فناوری های نوین در ماه جاری و اختصاص ساختمان 5 طبقه به منظور تشکیل مرکز رشد و نوآوری ، ضمن تعامل و همکاری با دبیرخانه هوشمند سازی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و دانشگاه علم و صنعت از جمله طرح های در دست اقدام است.

محمددوست با اشاره به شهر هوشمند خاطرنشان کرد: تهران هوشمند در نگاه نخست ، شهری است با سطح بالاتری از کیفیت زندگی ، بر مبنای توسعه مشارکتهای شهروندی و خصوصی که از مدیریت شهری کارآمد و اقتصادی پویا بهره برده است .

وی با اشاره به راهبردهای کلیدی در اجرای برنامه تهران هوشمند گفت: توسعه شهری پایدار، هدایت نوآوری شهری، رضایت شهروندان، ارتقای مشارکت و شفافیت و نظامهای مدیریت و خدمات کارآمد در امور شهری از ارکان مهم و کلیدی این برنامه است.

شهردار منطقه چهار در این باره افزود: رویکرد شهر هوشمند، صرفاً به معنای به خدمت گرفتن زیرساختهای فناوری اطلاعات و ارتباطات شهری نیست، بلکه شش بعد اقتصاد هوشمند، جابجایی هوشمند، محیط هوشمند، زیرساخت هوشمند، حکمروایی هوشمند و زندگی هوشمند همزمان مورد توجه خواهند بود.
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.