کد خبر: ۱۰۴۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
رئیس پلیس راهور کرمانشاه مطرح کرد
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از مرگ ۸۶ شهروند کرمانشاهی در تصادفات درون‌شهری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ فضل الله شیری با اشاره به مرگ ۸۶ شهروند در تصادفات درون‌شهری کرمانشاه اظهار داشت: بالغ بر ۸۰ درصد افراد را نیز عابران پیاده تشکیل می دادند که در برخورد با وسایل نقلیه جان خود را از دست داده اند.

وی ادامه داد: در این مدت یک هزار و ۷۹۳ نفر نیز بر اثر سوانح درون شهری آسیب دیدند که بازهم اکثر آنها را عابران پیاده تشکیل می دهند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه همچنین با انتقاد از ضعف تسهیلات ترافیکی شهر کرمانشاه گفت: در کلانشهر کرمانشاه تنها ۲ پل عابر پیاده مکانیزه (برقی) وجود دارد که آنها نیز بیشتر اوقات به دلیل نقص فنی قادر به سرویس دهی نیستند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با وجود تصادفات زیادی که در معابر شهری استان خصوصا شهر کرمانشاه رخ می دهد مسئولان شهری و متولیان امر لازم است با ایمن سازی و کانالیزه کردن محل های عبور، تبدیل عبور عرضی همسطح عابران به غیرهمسطح، نمایان سازی مسیر تردد عرضی و استفاده از چراغ راهنمای عابر در تقاطع های پرتردد نسبت به ایمن سازی مسیر حرکتی عابران پیاده اقدام کنند.

وی همچنین به نقش عابران پیاده در کاهش سوانح نیز اشاره کرد و گفت: استفاده از پل هنگام عبور از عرض جاده خصوصا در بزرگراه ها مسئله بسیار مهمی است که متاسفانه خیلی ها به آن توجهی ندارند.

سرهنگ شیری در پایان گفت: اکثر تصادفات درون شهری میان خودرو و عابران پیاده ناشی از عدم توجه به جلو رانندگان است که آن هم به دلیل استفاده از تلفن همراه، صحبت با دیگر سرنشینان، خوردن و آشامیدن، توجه بیش از اندازه به مناظر اطراف و گوش دادن موسیقی با صدای بلند است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند

تمهیدات متروی تهران برای فاصله گذاری اجتماعی/ مسافران از ماسک استفاده کنند

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه پیرامون شرایط ویژه شهروندان در استفاده از مترو گفت: فاصله گذاری اجتماعی هر چند با تمهیدات صورت گرفته در صورت عدم رعایت مسافران نسبت به فاصله گرفتن از یکدیگر و استفاده از ماسک امکان پذیرنیست.
انتشار بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری

انتشار بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری

بیست و نهمین شماره فصلنامه علمی اقتصاد و مدیریت شهری منتشر شد.