کد خبر: ۱۰۴۷۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
معاون شهردار قم:
معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه طرح جامع حمل‌ و نقل شهری قم تا آخر امسال تهیه و تدوین می‌شود، گفت: این طرح نقشه راه قم در حوزه حمل‌ و نقل در افق ۱۰ تا ۱۵ ساله است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس ذاکریان اظهار داشت: آخرین طرح جامع حمل‌ و نقل شهری قم مربوط به سال ۸۶ بود و با توجه به تغییرات در شبکه معابر نیاز به بازنگری پیدا کرد.

وی ادامه داد: اواخر سال ۹۶ بازنگری این طرح با انتخاب یک مشاور از بخش خصوصی کلید خورد و آمار برداری مفصل انجام شد که کل قرارداد ۱۸ ماهه می‌باشد.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم اضافه کرد: طرح جامع حمل‌ و نقل شهری قم، یک سند بالادستی محسوب شده و مباحث مربوط به حمل‌ و نقل شهری را تعیین تکلیف کرده و از اعمال کارهای سلیقه‌ای جلوگیری می‌کند.

وی گفت: این طرح؛ خطوط ریلی، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، شبکه معابر، تقاطع‌های غیر همسطح و مکان‌یابی پایانه‌های مسافربری درون و برون‌شهری را تعیین تکلیف کرده و به‌عنوان یک نقشه راه در اختیار مدیریت شهری قم قرار می‌گیرد.

ذاکریان بابیان این‌که طرح جامع حمل‌ و نقل شهری قم پس از تهیه، باید به تصویب شورای ترافیک استان و شورای عالی ترافیک کشور برسد، گفت: در صورت عمل به این نقشه بسیاری از معضلات ترافیکی و مشکلات حمل‌ و نقلی شهر قم برطرف خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص ارتباط پلیس و شهرداری برای حل مشکلات ترافیکی شهر قم، گفت: بحث مدیریت میدانی ترافیک سطح شهر جزو وظایف پلیس راهور است و تامین زیرساخت‌ها و اصلاح هندسی معابر بعد از طی مراحل قانونی و تصویب برعهده شهرداری است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: در این راستا ارتباط بسیار خوبی بین شهرداری و پلیس راهور وجود دارد و در مناسبت‌های مختلف کارکنان و ماموران شهرداری و پلیس مسائل را از نزدیک مشاهده می‌کنند و پلیس اقدام‌هایی که برای اصلاح هندسی معابر نیاز باشد را طی نامه‌ای به ما اعلام می‌کند.

وی افزود: تیم کارشناسی شهرداری، پیشنهاد پلیس را بررسی می‌کند و  اگر نیاز به تهیه طرح باشد، طرح آماده می‌شود و به کمیته فنی شورای ترافیک ارسال می‌گردد و در صورت تصویب به مناطق مختلف شهری برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

ذاکریان خاطرنشان کرد: با توجه به مکاتبات بین پلیس و شهرداری، شهرداری نسبت به ایمن‌سازی معابر و اصلاح نقاط حادثه‌خیز و یا نصب دوربین و علائم راهنمایی و رانندگی و همچنین نصب پل‌های عابر پیاده اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: یکی از مباحث طرح جامع حمل‌ و نقل شهری، مربوط به ایمن‌سازی معابر است که در این راستا و با توجه به گزارش‌های پلیس راهور، اورژانس و پزشکی قانونی، برای رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام می‌شود.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: یکی از نقاط حادثه‌خیز شهر قم، بلوار آیت‌الله بروجردی بود که در بازه زمانی حدود هفت‌ماهه، ۱۳ تن براثر تصادف در این محور جان خود را از دست دادند که پس از نصب دوربین‌های ثبت تخلف در این بلوار، تصادف‌های منجر به فوت به صفر رسیده‌ است.
برچسب ها: شهرفردا ، قم ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.