کد خبر: ۱۰۴۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
شهردار ارومیه گفت: شهرک گردشگری در فضایی به وسعت ۲۰۰ هکتار با هدف توسعه صنعت گردشگری در ارومیه ایجاد می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حضرت‌پور با حضور در برنامه «زنده رادیویی شهریمیز» با اشاره به همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در تحقق پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری ارومیه، اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء یکی از محورهای توسعه کشور در حوزه عمرانی است و شهرداری ارومیه نیز جهت تحقق پروژه‌های عمرانی چندین جلسه با قرارگاه برگزار کرد لذا برای اجرای چند پروژه عمرانی با قرارگاه انعقاد تفاهم‌نامه انجام شد.

وی با بیان اینکه فاز دوم توسعه شهر ارومیه دارای چند کلیدواژه اساسی در حوزه پسماند و گردشگری است، تصریح کرد: در حال حاضر مقوله پسماند و دفن آن یکی از دغدغه‌های اساسی مردم به صورت پیوسته است و در این خصوص یعنی ساماندهی پسماندهای شهری انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء انجام شد که به زودی تبدیل به قرارداد می‌شود اگر چه در گذشته با چند شرکت خارجی درباره ساماندهی پسماند و تبدیل زباله به انرژی مذاکره انجام شده بود، اما به دلیل وجود تحریم‌ها موفق به عقد قرارداد نشدیم.

شهردار ارومیه با اشاره به ایجاد شهرک گردشگری و امضای تفاهم‌نامه در این خصوص با قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص)، افزود: حضور گردشگران داخلی و خارجی در آذربایجان غربی یک نعمت بزرگ است و در این خصوص نیازمند یک‌سری زیرساخت‌های گردشگری هستیم هر چند که شهرداری ارومیه جهت توسعه صنعت گردشگری دهکده تفریحی و گردشگری را با ایجاد زیرساخت‌ها در آن برای گردشگران مهیا کرد، اما  به اندازه‌ای که بتوانیم از گردشگران استقبال کنیم هنوز به آن دست نیافته‌ایم.

حضرت‌پور با بیان اینکه شهرک گردشگری در فضایی به وسعت ۲۰۰ هکتار در اطراف شهر ارومیه ایجاد می‌شود، گفت: امید است با احداث این شهرک و حفظ محیط زیست و اجرای زیرساخت‌های لازم صنعت گردشگری را در ارومیه توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری ۱۷۴ هزار گردشگر خارجی وارد آذربایجان غربی شده است، اضافه کرد: این میزان ورود گردشگر خارجی به استان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش رشد داشته است و تعداد حضور گردشگر خارجی در سال گذشته به تعداد ۸۷ هزار گردشگر بود.

شهردار ارومیه تصریح کرد: حضور این تعداد گردشگر با توسعه زیرساخت‌ها و همچنین برگزاری مسابقات جهانی والیبال و معرفی ارومیه به جهانیان رقم خورده است و در تلاشیم زیرساخت‌های بیشتری جهت توسعه صنعت گردشگری ایجاد کنیم.

حضرت‌پور گفت: همچنین با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در خصوص راه‌اندازی خط دوم تراموای شهری ارومیه و ساخت یادمان شهید باکری انعقاد تفاهم‌نامه صورت گرفت.

وی ادامه داد: شهرداری ارومیه با قرارگاه خاتم‌الانبیاء جهت تحقق پروژه‌های عمرانی به ارزش ریالی بیش از پنج هزار میلیارد تومان عقد تفاهم‌نامه تا سال ۱۴۰۴ و تحقق افق ۱۴۰۴ یعنی ارومیه شهری سبز، سالم، فرهنگی، مجهز به حمل و نقل ریلی و فناوری نوین اطلاعات و برخوداری مردم از اقتصاد پویا صورت گرفت.

شهردار ارومیه اظهار کرد: در تلاشیم با احداث کمربندی دوم و در راستای آن کاهش ترافیک یکی از محورهای افق ۱۴۰۴ شهر ارومیه یعنی شهر پاک و سالم را تحقق بخشیم.

حضرت‌پور گفت: باید از ظرفیت‌های شهر ارومیه جهت توسعه و رونق گردشگری و اقتصادی در آن گونه که مردم می‌خواهند بهره ببریم و این مستلزم همگرایی و وفاق دستگاه‌های اجرایی و مردم شهر است تا شاهد فاز دوم شکوفایی و رونق اقتصادی شهر ارومیه باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.