کد خبر: ۱۰۴۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: با وجود مشکلات مربوط به تامین اتوبوس و فرسودگی ناوگان، میانگین اتوبوس فعال از ۵۵۰ دستگاه در روز به ۵۹۰ دستگاه رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، فرخ جلالی در تشریح مهمترین اقدامات مجموعه شرکت واحد در سه سال گذشته، اظهار کرد: ارزش مجموعه املاک اتوبوسرانی نسبت به زمان قبل از مدیریت حاضر، به بیش از ۲۷ برابر رسیده است و در حال حاضر با تزریق اقلام انبار به ارزش ۱۴ میلیارد تومان در بحث انبار و تامین قطعات یدکی مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: با وجود مشکلات مربوط به تامین اتوبوس و فرسودگی ناوگان، میانگین اتوبوس فعال از ۵۵۰ دستگاه در روز به ۵۹۰ دستگاه رسیده است؛ همچنین رکورد اتوبوس فعال در مهر ۹۸ با ۶۳۵ دستگاه اتوبوس ثبت شده است. در این مدت با تعویض مخازن و نوسازی تجهیزات پمپ گازوئیل از پرت و هدررفت سه هزار لیتر گازوئیل در روز جلوگیری شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی تصادفات در سه سال گذشته، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل بعد از ۲۰ سال، بازسازی ۲۸۰ دستگاه اتوبوس، احقاق حقوق شرکت در خصوص سایه‌بان‌های مسیر تندرو از ۹ میلیارد به پنج میلیارد تومان و عودت چهار میلیارد تومان از این محل به شرکت واحد، تصریح کرد: با وجود تمامی مشکلات مالی و حمایت نکردن کامل دولت در بحث یارانه بلیت، با همکاری شورای شهر و شهرداری در سه سال گذشته ۹۴ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس نو از محل کمک صددرصدی شهرداری جهت نوسازی ناوگان خریداری شده است.

جلالی اضافه کرد: به دلیل کمک نکردن و حمایت دولت در نوسازی ناوگان با مشکل روبه‌رو هستیم، به طوری‌که در حال حاضر بیش از ۱۶۰ دستگاه اتوبوس با عمر بالای ۱۲ سال فعالیت می‌کنند و این در حالی است که طبق آخرین استاندارد، میانگین عمر ناوگان باید ۱۰ سال باشد؛ در این خصوص نیز باید اقدامات و حمایت‌های اساسی توسط دولت محترم صورت گیرد.

وی گفت: با وجود تمامی مشکلات فوق و تغییر نرخ بنزین و اقبال عمومی به استفاده از ناوگان اتوبوسرانی، شرکت واحد در حال حاضر با تمامی ظرفیت در تمامی خطوط در خدمت شهروندان است.

جلالی ضمن قدردانی از زحمات کارکنان بازنشسته در طول مدت خدمت در شرکت واحد، یادآور شد: بی شک زحمات و تلاشهای شبانه روزی همکاران شرکت واحد به عنوان سرمایه اصلی و فعالان بزرگترین ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر تبریز تاثیر بسزایی در کسب رضایت شهروندان داشته است.

او گفت: در سه سال گذشته مجموعاً ۲۰۳ نفر از کارکنان شرکت واحد بازنشسته شده اند که به همراه ۱۰۰ نفر بازنشسته قبلی، در زمان مدیریت فعلی و در سه سال گذشته تمامی مطالبات و پایان کار آنان پرداخت شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
شورای نگهبان با علم به جنگ اقتصادی ایران کاندیدها را انتخاب کند

شورای نگهبان با علم به جنگ اقتصادی ایران کاندیدها را انتخاب کند

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : در حالیکه کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد ،انتخاب مدیران کارآمد که معتقد به مدیریت جهادی هستند وظیفه شورای نگهبان است تا به ضعف امروز اقتصاد کشور که نبود مدیریت مقتدر و مفاسد اقتصادی است مرتفع شود.
ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از ساعت ۸:۰۰ صبح یکشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۸ در محل وزارت کشور آغاز شد.