کد خبر: ۱۰۴۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
معاون کمیته امداد هرمزگان خبر داد
معاون کمیته امداد هرمزگان گفت: هم‌اکنون ۷هزار و ۸۱۵ کودک دچار سوءتغذیه تحت حمایت هستند که برای تهیه سبد غذایی و رفع سوءتغذیه آنها ۱میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد پایان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حفظ سلامت مددجویان به‌خصوص کودکان دچار سوءتغذیه یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد است که در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۸۱۵ کودک مبتلابه سوءتغذیه شناسایی و از حمایت‌های تغذیه‌ای کمیته امداد استان هرمزگان بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: برای تهیه سبد غذایی و رفع سوءتغذیه این کودکان، مبلغ یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان طی هفت‌ماهه امسال پرداخت‌شده است.

پایان با اشاره به این مطلب که سبدهای غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال است، گفت: شناسایی و معرفی کودکان دچار سوءتغذیه از سوی مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی به کمیته امداد انجام می‌شود و پس از بررسی وضعیت اقتصادی و معیشت خانواده، ارائه خدمات به این خانواده‌ها توسط این نهاد حمایتی انجام می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان اظهار داشت: سرانه سبد غذایی به‌صورت کارت اعتباری و به ازای هر کودک مبلغ ماهانه ۱۰۰ هزار تومان در اختیار خانواده‌ها قرار داده می‌شود و با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد کمیته امداد، اقلام موردنیاز را که بیشتر اقلام لبنی و پروتئینی هستند، تهیه کنند.

پایان گفت: خیران می‌توانند در قالب طرح همسفره از طریق پورتال hamsofreh.ir و انتخاب استان هرمزگان در تأمین سبد غذایی کودکان نیازمند مبتلابه سوءتغذیه مشارکت کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
شورای نگهبان با علم به جنگ اقتصادی ایران کاندیدها را انتخاب کند

شورای نگهبان با علم به جنگ اقتصادی ایران کاندیدها را انتخاب کند

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : در حالیکه کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد ،انتخاب مدیران کارآمد که معتقد به مدیریت جهادی هستند وظیفه شورای نگهبان است تا به ضعف امروز اقتصاد کشور که نبود مدیریت مقتدر و مفاسد اقتصادی است مرتفع شود.
ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران/ تصاویر

ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از ساعت ۸:۰۰ صبح یکشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۸ در محل وزارت کشور آغاز شد.