کد خبر: ۱۰۴۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
محمد رضا نجفی منش گفت: گرانی بنزین بر قطعات خودرو نیز تاثیر گذار خواهد بود؛ چرا که با افزایش نرخ بنزین بخشی از هزینه های فرآورده های بنزینی که در ساخت و ساز و تولید قطعات مورد استفاده قرار می گیرند با افزایش قیمت رو به رو می شوند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»محمد رضا نجفی منش رئیس انجمن قطعه سازان خودرو گفت: نمی توان گفت قطعی اینترنت یا افزایش نرخ بنزین در هفته گذشته خساراتی به حوزه قطعه سازان وارد نکرده است؛ بیش از هر چیز در ثبت نام خودرو یا ثبت سفارشات و گردشگری مشکلاتی ایجاد شد که رفع قطعی اینترنت منجر به بازگشتن به شرایط عادی می شود، هر چند نباید این نکته مهم فراموش شود که کسب و کار زمانی روند عادی خود را دنبال می کند که امنیت برقرار باشد؛ لذا برقراری امنیت مهمترین موضوعی بود که علی رغم خسارتهای مالی باید تامین می شد تا در سایه آن کسب و کارها به شرایط پیشین و عادی خود بازگردند.

وی در خصوص افزایش نرخ بنزین و تاثیر آن بر گرانی قطعات خودرو گفت: گرانی بنزین بر قطعات خودرو نیز تاثیر گذار خواهد بود؛ چرا که با افزایش نرخ بنزین بخشی از هزینه های فرآورده های بنزینی که در ساخت و ساز و تولید قطعات مورد استفاده قرار می گیرند با افزایش قیمت رو به رو می شوند؛ بنابراین حوزه کاری ما هم بی تاثیر از تورم ناشی از افزایش نرخ بنزین نخواهد ماند.

نجفی منش خاطر نشان کرد: به هر حال آثار روانی و واقعی گرانی قیمت بنزین روی مواد اولیه می تواند تورم زا باشد؛ هر چند در دوره زمانی دیگری اتفاق به وقوع بیفتد یعنی در ماه های آینده این مساله حادث شود.

محمد رضا نجفی منش در خصوص نظارتهای دستوری در جلوگیری از قیمت کالاها توسط دولت گفت: نمی توان پذیرفت قیمت مواد اولیه و کالای نهایی به صورت دستوری و اجباری افزایش پیدا نکند. دولت می تواند طبق  ماده ۱۰۱ برنامه پنجم دولت و قاعده اصل ۴۴ قانون اساسی هر جا قیمت گذاری دارد که منجر به ضرر وزیان تولید کننده می شود را شامل کمک هزینه های حمایتی به تولید کننده کند تا تولید کننده از این محل دچار ضرر و زیان نشود.

وی دراین باره افزود: اگر دولت از تولید کننده حمایت نکند با تورم ۶۰ درصدی تولید و تورم ۴۰ درصدی رسمی کشور تولید کنندگان در شرایط سختی قرار می گیرند؛ انتظار می رود دولت با حمایت جدی از تولید و اتخاذ سیاست هایی در راستای کاهش تورم مانع از افزایش قیمت ها و کاهش قیمت ها در مواد اولیه و بازار مصرفی شد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

اقدامات شركت بهره برداري متروي تهران براي مقابله با ويروس كرونا

مدیر عامل متروی تهران گفت: شركت بهره برداری مترو در كشور عملکرد پیشگیرانه خود از اسفندماه سال جاری آغاز كرده و با توجه به شیوع بیماری کرونا دستور العمل هایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ابلاغ شد و اين كار با حساسیت و دقت بیشتری روزانه به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونابرای حفظ سلامت مسافران انجام مي شود.
توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

توصیه رهبر معظم انقلاب به مردم شریف ایران برای دفع بلا

رهبر معظم انقلاب در پیامی در اینستاگرام فرمودند:دعای هفتم صحیفه سجادیه دعای بسیار خوب و خوش مضمون است که می‌توان با این الفاظ زیبا و با توجه به معانی آن با پروردگار سخن گفت.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار