کد خبر: ۱۰۴۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
یک نماینده مجلس در گفتگو با شهر فردا
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرایط اقتصادی کشور و رسیدگی به مسائل آن اکنون به عنوان مهمترین فریضه شرعی و قانونی همه نهادهای تصمیم‌گیر به ویژه شورای نگهبان قلمداد می شود.
ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به نقش شعبه نقش اقتصادی شورای نگهبان در انتخابات گفت:شرایط اقتصادی کشور و رسیدگی به مسائل آن اکنون به عنوان مهمترین فریضه شرعی و قانونی همه نهادهای تصمیم‌گیر به شمار می‌آید.

نقش پول در انتخاب باید توسط شورای نگهبان رصد شود

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: همانگونه که قوه قضائیه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را اولویت مقدم خود شمرده و قاضی‌القضات تمام تلاش خود را برای رسیدگی به انحرافات  اقتصادی به عمل آورده و نتایج آن را می‌توان در بازارهای مالی مشاهده کرد Tنقش شورای نگهبان نیز در به مسائل اقتصادی انتخابات غیر قابل انکار است.

 نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای شورای نگهبان مکلفند با توجه به سوابق اقتصادی و مدیریتی نامزدهای انتخابات بررسی صلاحیت آنها را بررسی کنند و اگر نقاط ضعفی در فعالیت های آنان یا اطرافیان شان به ویژه در بخش اقتصادی دیده می شود، باید آن را مورد موشکافی قرار دهند.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: همانگونه که سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرده است نقش پول در انتخابات نقش بسیار موثری است و شورای نگهبان باید چگونگی مصرف پول و و منابع مالی در انتخابات را مورد ارزیابی قرار دهد .

وی  تصریح کرد: پاکدستی و مدیریت جهادی زمانی نهادینه خواهد شد که از سوی همه نهادهای تصمیم گیر و میزهای موثر به عنوان یک مولفه موثر قلمداد شود و بتواند در بلندمدت در جامعه نهادینه شده و توسط عموم مردم به عنوان صفتی پسندیده قلمداد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکیدکرد :ثروت اندوزی هرچند  با فطرت آدمی تناسب دارد اما نباید فراموش کرد که قدرت همواره باعث ظلم و توانایی‌های مفاسد اقتصادی را به همراه می آورد ،و نهاد هایی نظیر شورای نگهبان وظیفه دارند تا عملکرد واقعی افراد را نه بر اساس آنچه خود آنها به آن اذعان دارند ،بلکه بر اساس ارزیابی های خود شورا بررسی کرده و پس از آن به افراد داوطلب از  اذن ورود به انتخابات دهند.

به گفته این نماینده مردم همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارد امروز جبهه جنگ ایران تلاش و مبارزه در زمین اقتصادی است و باید افرادی وارد تیم عملیاتی و اجرایی کشور و همچنین نمایندگی مجلس شوند که دارای تفکر جهادی بوده و برای ورود به کرسی قدرت از مفاسد اقتصادی عبور نمی کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.