کد خبر: ۱۰۴۵۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
یک نماینده مجلس در گفتگو با شهر فردا
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرایط اقتصادی کشور و رسیدگی به مسائل آن اکنون به عنوان مهمترین فریضه شرعی و قانونی همه نهادهای تصمیم‌گیر به ویژه شورای نگهبان قلمداد می شود.
ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،با اشاره به نقش شعبه نقش اقتصادی شورای نگهبان در انتخابات گفت:شرایط اقتصادی کشور و رسیدگی به مسائل آن اکنون به عنوان مهمترین فریضه شرعی و قانونی همه نهادهای تصمیم‌گیر به شمار می‌آید.

نقش پول در انتخاب باید توسط شورای نگهبان رصد شود

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: همانگونه که قوه قضائیه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را اولویت مقدم خود شمرده و قاضی‌القضات تمام تلاش خود را برای رسیدگی به انحرافات  اقتصادی به عمل آورده و نتایج آن را می‌توان در بازارهای مالی مشاهده کرد Tنقش شورای نگهبان نیز در به مسائل اقتصادی انتخابات غیر قابل انکار است.

 نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای شورای نگهبان مکلفند با توجه به سوابق اقتصادی و مدیریتی نامزدهای انتخابات بررسی صلاحیت آنها را بررسی کنند و اگر نقاط ضعفی در فعالیت های آنان یا اطرافیان شان به ویژه در بخش اقتصادی دیده می شود، باید آن را مورد موشکافی قرار دهند.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: همانگونه که سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرده است نقش پول در انتخابات نقش بسیار موثری است و شورای نگهبان باید چگونگی مصرف پول و و منابع مالی در انتخابات را مورد ارزیابی قرار دهد .

وی  تصریح کرد: پاکدستی و مدیریت جهادی زمانی نهادینه خواهد شد که از سوی همه نهادهای تصمیم گیر و میزهای موثر به عنوان یک مولفه موثر قلمداد شود و بتواند در بلندمدت در جامعه نهادینه شده و توسط عموم مردم به عنوان صفتی پسندیده قلمداد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکیدکرد :ثروت اندوزی هرچند  با فطرت آدمی تناسب دارد اما نباید فراموش کرد که قدرت همواره باعث ظلم و توانایی‌های مفاسد اقتصادی را به همراه می آورد ،و نهاد هایی نظیر شورای نگهبان وظیفه دارند تا عملکرد واقعی افراد را نه بر اساس آنچه خود آنها به آن اذعان دارند ،بلکه بر اساس ارزیابی های خود شورا بررسی کرده و پس از آن به افراد داوطلب از  اذن ورود به انتخابات دهند.

به گفته این نماینده مردم همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید دارد امروز جبهه جنگ ایران تلاش و مبارزه در زمین اقتصادی است و باید افرادی وارد تیم عملیاتی و اجرایی کشور و همچنین نمایندگی مجلس شوند که دارای تفکر جهادی بوده و برای ورود به کرسی قدرت از مفاسد اقتصادی عبور نمی کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.