کد خبر: ۱۰۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
عضو کمیسیون حقوقی مجلس در گفتگو با شهرفردا
عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت : در حالیکه کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی قرار دارد ،انتخاب مدیران کارآمد که معتقد به مدیریت جهادی هستند وظیفه شورای نگهبان است تا به ضعف امروز اقتصاد کشور که نبود مدیریت مقتدر و مفاسد اقتصادی است مرتفع شود.
محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا» پیرامون نقش اقتصادی شورای نگهبان در رد یا تایید کاندیدهای انتخابات گفت :  البته ملاک و میزان برای شورای نگهبان قانون انتخابات است که محور اصلی آن نبود مفاسد اقتصادی و اخلاقی و عدم مخالفت با حاکمیت است.

وی افزود : آنچه مشخص است کشور هم اکنون درگیر جنگ اقتصادی تمام عیاری است و لازم است کاندیدهای انتخابات کسانی باشند که به مدیریت جهادی معتقدند و خود مدیران لایقی به شمار می روند.

پور مختار خاطر نشان کرد : ضعف امروز اقتصاد ایران نبود مدیریت کارآمد و البته مفاسد اقتصادی است که از ضعف اخلاق و تدین نشات می گیرد ، بنابراین وظیفه شورای نگهبان است که با موشکافی سوابق کاندید ها عملکرد اقتصادی آنها را نیز مورد ارزیابی قرار داده و میزان موفقیت و کارآمدی افراد را در نظر بگیرند.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: پیرامون نقش پول در انتخابات  نگرانی های زیادی از سوی مردم و مسولین وجود دارد و به نظر می رسد قوانین موثرتری نیاز است تا شورا بتواند از انحراف اقتصادی در روند انتخابات و رقابت کاندیدها جلوگیری کند.

پور مختار همچنین گفت : حق 80 میلیون ملت ایران است که فردی وارد مجلس بشود که احراز اهلیت و صلاحیت در همه ابعاد انجام شده باشد ، وقتی مقام معظم رهبری ایران را در حال جنگ تمام عیار اقتصادی تشریح می کند اما بازوهای اجرایی در شرایط جنگی نیستند این بدان معناست که افرادی بکار گرفته شدند که فاقد مدیریت جهادی هستند.

وی تصریح کرد: وظیفه شورای نگهبان آن است که با ظرافت بیشتری سوابق عملیاتی کاندیدها را بررسی کنند و بستر انتخابات را به گونه ای فراهم کنند که ضعف مدیریت اقتصادی و مفاسد اقتصادی که امروز دغدغه مردم و مسولین است به سوی انتخاب نمایندگان سالم و توانمند هدایت شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.