کد خبر: ۱۰۴۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴
مشاور پارلمانی شهرداری در گفتگو با شهرفردا مطرح کرد
مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
داریوش قنبری مشاور پارلمانی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیرامون وضعیت کارتن خوابها در فصل سرما گفت: درحال حاضر 19 گرمخانه فعال در تهران وجود دارد که 2 سامان سرا (مردان و زنان) هم برای پذیرش افرادی که شرایط خاص دارند،مثل متکدیان حرفه‌ای، افراد دارای اختلال حواس، بیماری‌های خاص و زخم‌های باز در نظر گرفته شده است. مجموع ظرفیت همه این مراکز روی هم 3 هزار و 10 تخت است که با احتساب کف خواب‌ها حدوداً به 4 هزار و 400 نفر می‌رسد.

وی افزود: هرچند آمارهای غیر رسمی تعداد بی خانمان و کارتن خواب ها را حدود 10 هزار نفر اعلام کرده است، اما همین ظرفیت کنونی گرمخانه ها نیز مورد استفاده قرار نمی گیرد؛ علت آن هم عدم اجازه مصرف مواد مخدر در گرمخانه هاست .

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

قنبری همچنین در پاسخ به این سوال که پذیرش گرمخانه های مرتبط با زنان چقدر است، خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری سه گرمخانه فعال مخصوص زنان در تهران دایر است که دو گرمخانه در مناطق 22 و 12 راه‌اندازی شده که آماده پذیرش مراجعه‌کنندگان است و گرمخانه سوم هم به تازگی در پهنه شرقی تهران راه‌اندازی شده، که ظاهرا پذیرش آنها بعلاوه یک سامان سرا حدود 500 نفر اعلام شده است.

 
مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: نکته قابل توجه آن است که گرمخانه های شهرداری فقط مخصوص معتادان و کارتن خوابها نیست این مراکز با دادن سه وعده غذای گرم، داشتن حمام و پک های بهداشتی آمادگی پذیرش همه افرادی که به هر دلیلی سرپناهی ندارند را داراست.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

اخذ مالیات از خانه های خالی به نفع بازار مسکن است

مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.
ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

ساخت خانه های کوچک مقیاس برای اقشار کم درآمد/ شهرداری نقش تسهیل گری دارد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از پیشنهاد شهرداری برای ساخت خانه‌های کوچک مقیاس خبر داد و گفت: شهرداری نقش تسهیل گری ساخت این خانه ها را برعهده دارد.
پربازدیدترین ها