کد خبر: ۱۰۴۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه فرهنگیان برای ثبت نام جهت خانه‌دار شدن دو هفته زمان دارند، گفت: منابع مالی مسکن بخشی از فرهنگیان در قالب تسهیلات بافت فرسوده تأمین خواهد شد.
 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»محمد اسلامی در آیین امضای تفاهم نامه ساخت 170 هزار واحدمسکونی برای فرهنگیان با اشاره به اینکه همواره توجه به فرهنگیان عزیز در برنامه‌ها و سیاستهای ما وجود داشته است، اظهار کرد: این مرحله متفاوت از قبل است و می‌خواهیم به صورت یکجا یک اقدام بزرگ و گسترده برای خانه دار کردن فرهنگیان را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها برای این کار باید به وزارتخانه‌های راه و آموزش و پرورش کمک کنند، افزود: آن دسته از فرهنگیانی که در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند طبق تفاهم نامه امروز برای خانه دار شدن در اولویت قرار می‌گیرند.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه طی دو هفته ثبت نام از فرهنگیان فاقد متقاضی و واجد شرایط انجام خواهد گرفت، تأکید کرد: چنانچه این سهمیه‌ها کفایت کند در قالب این تفاهم نامه فرهنگیان را خانه دار خواهیم کرد احیانا اگر کمی و کاستی وجود داشته ابشد در قالب تأمین زمین های جدید پروژه ها جانمایی خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه از ظرفیت تعاونی های مسکن فرهنگیان که دچار نخسان نباشند در ساخت این 170 هزار واحد استفاده خواهیم کرد، گفت: این بخشی از این 170 هزار واحد جزوی از 400 هزار واحد طرح ملی مسکن است.

وی همچنین با بیان اینکه در ثبت نام طرح ملی مسکن در 10 شهر ثبت نام‌ها خیلی سریع به اتمام رسید، گفت: به دنبال تأمین زمین جدید برای آغاز ثبت نام در این شهرها هستیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر نحوه تأمین منابع مالی ساخت 170 هزار واحد مسکن برای فرهنگیان گفت: به طور کلی سه نوع تسهیلات برای ساخت مسکن در کشور داریم یکی از آنها ساخت و ساز در بافت فرسوده است که در قالب آن 50 درصد تسهیلات توسط دولت و 50 دردص توسط متقاضیان تأمین می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه ساخت مسکن برای فرهنگیان مشمول همین تسهیلات می‌شود، ادامه داد: نوع دوم تسهیلات برای مناطق کم برخوردار یا روستایی است که در قالب تسهیلات ویژه ساخت و ساز انجام می‌شود 

وی نوع سوم تسهیلات را وام با سود 18 درصدی اعلام  کرد و گفت: هفته گذشته بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان منابع را برای همه بانکها ابلاغ کرد که از این ظرفیت برای اجرای پروژه های مسکن در طرح اقدام ملی استفاده می کنیم.
برچسب ها: مسکن ، شهرفردا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

رشد چشمگیر استارتاپ ها با وجود تحریم های ظالمانه/اتصال 80 درصد روستاهابه نسل چهارم ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اتصال ۸۰ درصد روستاها به نسل چهارم ارتباطات گفت: ثمره فعالیت و پیشرفت استارتاپ ها در کشور در شرایط تحریم با توجه به رشد اقتصادی کشور که 8/4 درصد بوده، رشد مثبت 1/7 درصدی را در بخش ارتباطات و رشد مثبت 1/4 درصدی را در بخش فناوری تجربه کرده است.
صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

صاحبان کدام مشاغل و املاک یارانه نمی گیرند؟

مسکن با ارزش بالاتر از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و بالاتر از ۹۰۰ میلیون تومان در شهرستان از جمله ملاک‌های قطعی برای حذف یارانه بنزین خانواده در نظر گرفته شده است. از دیگر ملاک‌ها می‌توان به خودرو بالای ۲۵۰ میلیون تومان و درآمد ماهانه بیشتر از شش میلیون برای خانواده سه نفره و بیشتر از هفت میلیون برای خانواده چهار نفره اشاره کرد