کد خبر: ۱۰۴۱۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
شهردار ارومیه:
شهردار ارومیه گفت: رفع معضل ترافیک سطح شهر ارومیه بدون فرهنگ‌سازی و بدون مشارکت شهروندان ممکن نیست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حضرت‌پور با بیان اینکه رفع معضل ترافیک سطح شهر ارومیه بدون فرهنگ‌سازی ممکن نیست، اظهار کرد: معضل ترافیک با فرهنگسازی صحیح توسط شهروندان رفع می‌شود اگرچه ایجاد زیر ساخت‌ها در کنار این مهم ضروری است.

وی با بیان اینکه ارومیه دومین شهرستان در سطح کشور از نظر میزان تردد خودرو است، افزود: چقدر در توسعه زیرساخت چون تعریض خیابان و ساخت پل هزینه کنیم تا زمانی که مقوله فرهنگ‌سازی توسط شهروندان صورت نگیرد، موانع از سر راه معضل ترافیک برداشته نمی‌شود.

شهردار ارومیه با بیان اینکه ترافیک در محدوده مرکزی به بزرگترین مشکل تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استفاده از خودرودهای شخصی در سطح شهر ۶۰ درصد است و تنها ۴۰ درصد از مسافران درون‌شهری از طریق حمل و نقل عمومی در سطح شهر جابه‌جا می‌شوند.

حضرت‌پور گفت: با فرهنگ‌سازی و مشارکت مردم و ارائه خدمات مناسب می‌توان استفاده مردم از حمل و نقل عمومی را ارتقا بخشید.

وی با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک، اضافه کرد: جهت استفاده از حمل و نقل عمومی شهرداری ارومیه ۱۰ دستگاه اتوبوس را در رینگ میانی شهر ارومیه راه‌اندازی کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.