کد خبر: ۱۰۴۱۹۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
شهردار ارومیه:
شهردار ارومیه گفت: رفع معضل ترافیک سطح شهر ارومیه بدون فرهنگ‌سازی و بدون مشارکت شهروندان ممکن نیست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد حضرت‌پور با بیان اینکه رفع معضل ترافیک سطح شهر ارومیه بدون فرهنگ‌سازی ممکن نیست، اظهار کرد: معضل ترافیک با فرهنگسازی صحیح توسط شهروندان رفع می‌شود اگرچه ایجاد زیر ساخت‌ها در کنار این مهم ضروری است.

وی با بیان اینکه ارومیه دومین شهرستان در سطح کشور از نظر میزان تردد خودرو است، افزود: چقدر در توسعه زیرساخت چون تعریض خیابان و ساخت پل هزینه کنیم تا زمانی که مقوله فرهنگ‌سازی توسط شهروندان صورت نگیرد، موانع از سر راه معضل ترافیک برداشته نمی‌شود.

شهردار ارومیه با بیان اینکه ترافیک در محدوده مرکزی به بزرگترین مشکل تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استفاده از خودرودهای شخصی در سطح شهر ۶۰ درصد است و تنها ۴۰ درصد از مسافران درون‌شهری از طریق حمل و نقل عمومی در سطح شهر جابه‌جا می‌شوند.

حضرت‌پور گفت: با فرهنگ‌سازی و مشارکت مردم و ارائه خدمات مناسب می‌توان استفاده مردم از حمل و نقل عمومی را ارتقا بخشید.

وی با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک، اضافه کرد: جهت استفاده از حمل و نقل عمومی شهرداری ارومیه ۱۰ دستگاه اتوبوس را در رینگ میانی شهر ارومیه راه‌اندازی کرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

ژنرال قاسم سلیمانی به شهادت رسید

سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شامگاه جمعه ۱۳ دی، در حمله تروریستی به شهادت رسید.
تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

تصویب لایحه درآمدهای پایدار به نفع اقشار کم درآمد

مهدی جمالی نژاد گفت: تصویب کامل لایحه درآمدهای پایدار در مجلس فشار را از روی قشر ضعیف برداشته و سعی بر این است عوارض مصوب از کسانی دریافت شود که تمکن مالی بیشتری دارند.
پربازدیدترین ها