کد خبر: ۱۰۴۱۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷
سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،درسیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک دکتر سید محمدرضا آیت اللهی ریاست هیات مدیره انجمن مدیریت راهبردی ایران ضمن خیر مقدم به مدعوین به ویژه وزیر ارتباطات مهندس آذری جهرمی اظهار داشت: هدف انجمن توسعه و دانش در عرصه حوزه های بنیادی و کاربردی است. 

وی افزود: این جمله زیبا این هدف را برای ما تشریح می کند که علم و دانش چراغ عقل است و فقط با عقل است که می توان بر زمانه فائق آمد. جمله ای زیبا از امیر المومنین عقل نیازمند نور است علم و دانش آن نور را بر آن می تاباند اما فقط با عقل است که می توان بر زمانه فائق آمد. 
آنکه به استقبال آینده برود بیناترین است و آنکه پشت به آینده حرکت کند سرانجام سرگردان می ماند. و در نهایت هدف هر فرد انتهای اراده اوست انجمن مدیریت ایران با سابقه دو دهه فعالیت فراز و نشیبهای گوناگونی داشته اما در دوره جدید رونق فعالیت های خود را توسعه داده که یکی از این دستاوردها برگزاری کنفرانس سالانه است که به همت دوستان عزیز شما به ویژه دبیر کل دکتر انبیایی با همکاری ایران کالا برنامه‌هایی را در دوره جدید برای آموزش حوزه‌های کسب و کار تدارک دیدند.

وی افزود: هر اقدامی که صورت می گیرد نیتی در سر پروندانده می شود که این نیت را استراتژیک می نامند فکر اولیه برای هر عملی استراتژی نام دارد. در کنار تعاریف گسترده‌ای که برای استراتژی مطرح است بهره گیری از فرصتها و فرصت سازی و فرصت آفرینی بنگاه‌های اقتصادی ۴ دسته می کند بنگاههای فرصت آفرین، فرصت ربا،‌ فرصت جو پیشگام هستند. 

آیت اللهی افزود: در عرصه کسب و کار ملی بنگاههای وجود دارند اما تعدادشان کم است دسته دوم بنگاه‌های تحلیل گر که آنها بعد از پیشگامان که محصول جدیدی را به بازار روانه کرده‌اند دوران رشد محصول را در بازار تعقیب می کنند. کسب و کارهای فرصت آفرین رهبران اقتصادی بر حوزه‌های تجاری و کسب و کار نیز هستند هدف این انجمن این است که این دست از بنگاه ها را توسعه دهد تا بتوانند در عرصه منطقه در سطح بین‌المللی و جهانی موفقیت های ارزشمندی را که در منزلت یک ایرانی با اراده ایرانی با عزت تاریخی بزرگ ادبی علمی گام بردارد. 

وی ادامه داد: شرکت های تحلیل گر نیز شرکت های پیرو رهبران درجه یک هستند که شرکت های فرصت جو هستند شرکت های مدل سوم شرکت‌های مدافع متمایزند سعی می کنند باتنوع سازی دوران رشد را به دوران بلوغ کسب و کار تبدیل کنند که اینها شرکت‌های پیرو هستند و در نهایت شرکت‌های مدافع کم هزینه که ادامه دهند بلوغ و مراحل پایانی طول عمر یک محصول را طی می کنند که کشور به  هر ۴ محصول نیاز دارد. 

در ادامه محمد رضا انبیایی دبیر کل انجمن مدیریت راهبردی ایران، گزارشی از برگزاری کنفرانس ارائه کرده و اظهار داشت: مهمترین فعالیت هایی که در مدیریت راهبردی ایران در حال انجام است این است که شاخصهای مورد نظر برای رویداد علمی چیست تعداد و گستره اعضای کمیته علمی کنفرانس که مجموعا ۱۸۲ نفر از اعضای هیات علمی ۶۴ دانشگاه‌خارجی و داخلی در کنفرانس حضور دارند. ۱۱۹ سازمان نهاد و انجمن در کنفرانس مشارکت کردند . 

وی افزود: در این کنفرانس سعی شده است اصول برگزاری کنفرانس های ایران که شماره سند آن ۱۳۶30 هست بر همان مبنا این مسیر پیش رفته است و امسال برای دومین سال پیاپی یکی از موضوعات اساسی کشور که بحث صندوق های بازنشستگی است مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و همچنین برنامه های جانبی علمی و پژوهشی ۵ روز کارگاه‌های تخصصی کنفرانس است که از فردا عصر آغاز و یکشنبه عصر آخرین آن برگزار خواهدشد. این کنفرانس با کمک یک موسسه آلمانی و یک موسسه استرالیایی هم موفق شده است که همکاری های بین المللی کنفرانس را علی رغم همه پیچیدگی های حال حاضر دنبال کند. 

در ادامه این کنفرانس مدیر عامل گروه‌سرمایه گذاری اقتصادی تابان امروز پارسیان علی خان آبادی گفت: حرف بنده با سلام شروع می شود که هم نام زیبای خداست و هم اسم رمزی برای کسب و کار مای کلاب است و سعی بر این است که فضای فکری این کسب و کار معرفی شود. 

وی با چند مثال برای توضیح کسب و کار اینترنتی مای کلاب گفت: فرض کنید یک کامیون هندوانه بر اثر اشتباه یک راننده کنار جاده واژگون شده و هندوانه ها کنار جاده حرکت می کند و واکنش راننده های عبوری چه خواهد بود؟ ما سریعا راهنمای راست را زده و یک جای امن نگه داشته به سرعت خود را به محل حادثه رسانده و احیانا یک هندوانه برداشته و به سرعت سوار خودروی خود شده و به راه خود ادامه می دهیم. 

خان آبادی ادامه داد: شرکتي را در نظر بگیرید که سالها با تلاش همه افراد سفره برکت خانوارها و کارکنان زحمت کش خود بوده به هر دلیل که زیاد است این سفره با مشکل مواجه شده و این شرکت در ورطه شرکت قرار می گیرد. اولین معضلاتی در این شرایط اتفاق می افتد این است که همان کارکنان زحمت کش در اولین فرصت شکایت های خود را به کار برده و آخرین سرمایه های شرکت را با حقوق مختصر کارگری توقیف کرده و تا حقوق و مزایای عقب افتاده خود را دریافت کنند. و در واقع آخرین نقطه امیدی که می تواند نجات دهنده شرکت باشد. 

وی خاطر نشان ساخت: همین ما وقتی زلزله‌ای می آید میلیاردها تومان به حساب خیرین ریخته و کمک می کنیم . چطور می شود که ما در لحظه هم می توانیم با یکدیگر خوب باشیم و هم می توانیم یکدیگر صب و لعن کنیم و این موضوع فقط یک علت دارد و آن این است که در بین ما چیزی به نام همبستگی به صفر در حال میل کردن است و از کم رنگی به سمت بی رنگی حرکت می کند. 

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.