کد خبر: ۱۰۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
رئیس پلیس راه ایلام:
رئیس پلیس راه ایلام گفت: ۳۸ درصد تصادفات ایلام به علت سرعت غیرمجاز است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ رضا همتی زاده در جلسه ای با محوریت رسیدگی سریع و به موقع به تصادفات فوتی و جرحی  و اعزام حادثه دیدگان تصادفات به مراکز درمانی افزود: در این جلسه ضمن تشریح وظایف هر یک از دستگاه ها مصوب شد ماموران این پلیس با همکاری فوریت های پزشکی  در خصوص رسیدگی هرچه سریعتر به تصادفات و اعزام مجروحان حادثه دیده در کمترین  زمان ممکن در هنگام وقوع تصادفات بر روی صحنه حاضر شده  و در راستای کاهش تلفات انسانی ناشی از تصادفات نسبت به انتقال مجروحان و حادثه دیدگان تصادفات،  به نزدیکترین مراکز درمانی جهت مداوا اقدام کنند.

وی گفت: برابرتحلیل صورت گرفته در  تصادفات، بیشترین علت تامه تصادفات رانندگی در جاده های برون شهری ۳۸ درصد سرعت غیرمجاز ،۲۵ درصد انحراف به چپ و ۱۹ درصد عدم توجه به جلو بوده که ۶۸ درصد از کشته شدگان ناشی از تصادفات درمحل حادثه و ۳۲ درصد در بیمارستان فوت می کنند.

رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: پیشگیری از وقوع حوادث جاده ای از اهداف اصلی پلیس راه بوده که تحقق آن نیازمند استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود است .

وی گفت: استفاده از تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین های ثبت تخلفات یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیرانه بوده و می تواند در پیشگیری از وقوع حوادث و کاهش تصادفات نقش مهمی را ایفا کند.   

این مقام انتظامی با بیان اینکه آموزش و فرهنگ سازی مهمترین مقوله در بحث کاهش تصادفات و تلفات انسانی است، عنوان داشت: انسان مهمترین عامل به عنوان علت تامه و حتی علت  محدثه در مشکلات ترافیکی شناخته شده است و ارتقاء فرهنگ ترافیک وسیله ای برای رشد و تقویت و نهادینه کردن احترام به قوانین و مقررات است.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، پلیس راه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.