کد خبر: ۱۰۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
رئیس پلیس راه ایلام:
رئیس پلیس راه ایلام گفت: ۳۸ درصد تصادفات ایلام به علت سرعت غیرمجاز است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سرهنگ رضا همتی زاده در جلسه ای با محوریت رسیدگی سریع و به موقع به تصادفات فوتی و جرحی  و اعزام حادثه دیدگان تصادفات به مراکز درمانی افزود: در این جلسه ضمن تشریح وظایف هر یک از دستگاه ها مصوب شد ماموران این پلیس با همکاری فوریت های پزشکی  در خصوص رسیدگی هرچه سریعتر به تصادفات و اعزام مجروحان حادثه دیده در کمترین  زمان ممکن در هنگام وقوع تصادفات بر روی صحنه حاضر شده  و در راستای کاهش تلفات انسانی ناشی از تصادفات نسبت به انتقال مجروحان و حادثه دیدگان تصادفات،  به نزدیکترین مراکز درمانی جهت مداوا اقدام کنند.

وی گفت: برابرتحلیل صورت گرفته در  تصادفات، بیشترین علت تامه تصادفات رانندگی در جاده های برون شهری ۳۸ درصد سرعت غیرمجاز ،۲۵ درصد انحراف به چپ و ۱۹ درصد عدم توجه به جلو بوده که ۶۸ درصد از کشته شدگان ناشی از تصادفات درمحل حادثه و ۳۲ درصد در بیمارستان فوت می کنند.

رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: پیشگیری از وقوع حوادث جاده ای از اهداف اصلی پلیس راه بوده که تحقق آن نیازمند استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود است .

وی گفت: استفاده از تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین های ثبت تخلفات یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیرانه بوده و می تواند در پیشگیری از وقوع حوادث و کاهش تصادفات نقش مهمی را ایفا کند.   

این مقام انتظامی با بیان اینکه آموزش و فرهنگ سازی مهمترین مقوله در بحث کاهش تصادفات و تلفات انسانی است، عنوان داشت: انسان مهمترین عامل به عنوان علت تامه و حتی علت  محدثه در مشکلات ترافیکی شناخته شده است و ارتقاء فرهنگ ترافیک وسیله ای برای رشد و تقویت و نهادینه کردن احترام به قوانین و مقررات است.
برچسب ها: شهرفردا ، ایلام ، پلیس راه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.