کد خبر: ۱۰۴۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
مدیرکل منابع طبیعی اردبیل:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با اجرای طرح‌های مختلف از سال گذشته تا کنون انقلابی در آبخیزداری استان اردبیل پدیدار شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهامت هدایت در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل عنوان کرد: از سال گذشته تا کنون با اجرای طرح‌های مختلف مرتبط با حوزه منابع طبیعی، انقلابی در آبخیزداری استان اردبیل به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه در سال جاری در شهرستان خلخال هشت بند آبگیر احداث شده است، افزود: عملیات احداث ۹۷ بند سنگی ملاتی نیز در استان اردبیل به پایان رسیده که در سفر روزهای آتی رئیس جمهوری به استان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ادامه داد: وسعت عملیات انجام یافته، اردبیل را به دومین استان برتر کشور در حوزه آبخیزداری تبدیل کرده است.

هدایت در ادامه حیات آدمی را وابسته به صیانت از طبیعت و جنگل‌ها دانست و افزود: مقابله با کم آبی و خشکسالی و رفع خطر سیل‌ها بستگی به میزان حراست از منابع طبیعی دارد.

اجرای نهضت مشارکت مردمی جنگل کاری در اردبیل

وی ادامه داد: افزایش پوشش گیاهی و فضای سبز به تثبیت خاک و جلوگیری از جریان سیل آسای آب منجر خواهد شد و بدین منظور نهضت مشارکت مردمی جنگل کاری در دو محور پروژه‌های بیولوژیک در مراتع و پروژه‌های جنگل داری طراحی شده تا درصد پوشش گیاهی مراتع افزایش یابد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل یادآور شد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار عدد نهال در سال جاری در سطح استان کاشته شده و در سال جاری نیز حداقل سه میلیون و ششصد هزار نهال تولید خواهد شد.

وی ادامه داد: در قالب نهضت مشارکتی جنگل کاری از ۳۰ آبان تا ۱۴ آذر در شهرستان نمین ۵ هکتار، مشگین شهر ۲۲ هکتار، گرمی ۹۴ هکتار، اردبیل ۷ هکتار و عنبران ۲ هکتار جنگل کاری و توسعه فضای سبز انجام خواهد شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حراج اشیا و لباس بازیگران در مشهورترین فیلم های هالیوود / تصاویر

حراج اشیا و لباس بازیگران در مشهورترین فیلم های هالیوود / تصاویر

ارزان‌ترین شیء این حراجی بلیت طلایی ویلی وانکا در فیلم چارلی و کارخانه شکلات‌سازی (۲۰۰۵) است که تخمین‌زده می شود تا ۳۰۰ پوند به فروش برسد.
قطع  اینترنت  تا چه زمانی ادامه دارد؟

قطع اینترنت تا چه زمانی ادامه دارد؟

درحالیکه اینترنت از هفته گذشته قابلیت اتصال به شبکه جهانی را ندارد ، نمایندگان مجلس معتقدند برای جلوگیری از ضرر و زیان به کسب و کارهای آنلاین باید هرچه سریعتر وصل اینترنت به شبکه ملی یا شبکه جهانی صورت گیرد.