کد خبر: ۱۰۴۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با راه‌اندازی سامانه الکترونیک بازارهای میوه شهرداری مشهد، امکان نظارت یکپارچه و همه‌جانبه بر فعالیت این مجموعه‌ها افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدجواد رجائیان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: سامانه الکترونیک بازارهای میوه شهرداری مشهد که از بازارهای ثابت به شمار می‌روند، با هدف ارتقای سطح نظارت، یکپارچه‌سازی نرخ‌گذاری، شفافیت مالی و تسهیل و تسریع امور اجرایی مربوط به این بازارها راه‌اندازی شد.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: با بهره‌گیری از این سامانه، نرخ میوه‌ها و سایر اقلام ارائه شده در بازارهای روز شهرداری مشهد، به صورت متمرکز و روزانه در این سیستم قرار می‌گیرد و ترازوهای موجود در مراکز فروش که به این سامانه متصل هستند، به صورت آنلاین و خودکار، محاسبه قیمت میوه‌ها را بر مبنای نرخ مصوب بارگزاری شده در سامانه انجام می‌دهند.
وی تصریح کرد: چنین فرایندی موجب می‌شود زمینه اشتباه و یا گران‌فروشی در محاسبه نرخ اقلام خریداری شده از بین برود و با توجه به یکسان بودن قیمت‌ها در تمامی 15 بازار میوه و تره‌بار شهرداری در سطح شهر مشهد، شهروندان با اطمینان خاطر بیشتری به خرید از بازارهای روز شهرداری بپردازند.
رجائیان افزود: از دیگر مزایای سامانه الکترونیک بازارهای ثابت شهرداری، امکان اخذ گزارش‌های کمی و کیفی جامع و دقیق در خصوص اقلام فروخته شده در بازارها است تا با شناسایی نیازها و سلایق شهروندان، زمینه خدمت‌رسانی بهتر و تأمین بهموقع نیازهای آن‌ها فراهم شود.
مدیرعامل سازمان فاوا همچنین با اشاره به تسهیل مبادلات مالی میان شهرداری و بازارهای ثابت از این طریق گفت: با اطلاعات به دست آمده از این سامانه، امور مالی میان شهرداری و بازارها نیز با سهولت و دقت بیشتری انجام می‌گیرد.
وی با تاکید بر اثرات مثبت بهره‌برداری از این سامانه در زمینه کاهش استفاده از فاکتورهای کاغذی، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 70 کیلومتر فاکتور فروش کاغذی توسط بازارها برای ارائه به شهرداری صادر شده بود که با راه‌اندازی این سامانه دیگر نیازی به صدور این فاکتورها نبوده و محاسبه میزان و اقلام فروخته شده توسط بازارها از طریق این سیستم امکان‌پذیر است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.