کد خبر: ۱۰۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر مشهد تاکید کرد
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر مشهد بر لزوم وجود نگاه ویژه‌ به توسعه حمل و نقل محور در تصویب و اجرای طرح‌های تفصیلی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدهادی مهدی‌نیا در مراسم افتتاح ایستگاه الندشت خط دو قطارشهری مشهد که با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، رییس شورای شهر و جمعی از مدیران شهری برگزار شد، بیان کرد: شورای پنجم شهر مشهد از آغاز فعالیت خود در سال 96 یکی از سیاست‌های اصلی خود را اجرای ادامه پروژه‌های بزرگ محور از جمله قطارشهری مشهد قرار داده که منجر به زیست‌پذیری شهر خواهد شد.
وی افزود: شورای شهر مشهد فارغ از هر نوع نگاه جناحی و سیاسی و به اجرای پروژه قطارشهری نگاه کرده است؛ علیرغم اینکه یک شوک ارزی در سال 96 را تجربه کردیم.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص هزینه اجرای قطارشهری مشهد عنوان کرد: قبل از افزایش قیمت ارز، هزینه اجرای هر کیلومتر از خطوط قطارشهری در مشهد 200 میلیارد تومان بود که با افزایش ارز این هزینه تا بیش از 3 برابر افزایش پیدا کرد و به 650 میلیارد تومان رسید.
مهدی‌نیا گفت: این اتفاق هم باعث نشد که شورای شهر مشهد از توسعه ادامه خطوط قطارشهری مشهد منصرف شود که مقایسه وضعیت خطوط قطارشهری مشهد با دیگر کلانشهرها نشان‌دهنده این موضوع است.
وی با بیان اینکه قطارشهری و پروژه‌های ریلی داخل شهر مانند اسکلت بدن انسان است که فعالیت آن همراه با ماهیچه‌ها میسر است، عنوان کرد: اگر سیاست و برنامه‌یزی بر توسعه مبتنی بر حمل و نقل‌های پاک و ریلی نباشد، به هر میزان از طریق پروژه‌های نرم‌افزاری تلاش کنیم مردم را به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی ترغیب کنیم، موفق نخواهیم شد.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر مشهد عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال تهیه طرح‌های تفصیلی هستیم باید در فرایند تصویب و اجرای آن نگاه ویژه‌ای به حوزه توسعه حمل و نقل محور داشته باشیم.
مهدی‌نیا گفت: در این راستا از دولت درخواست داریم در حوزه اوراق مشارکت خطوط قطارشهری مشهد مانند گذشته برای خطوط 3 و 4 کمک کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.