کد خبر: ۱۰۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد؛
مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: در راستای افزایش قیمت بنزین، در ناوگان حمل و نقل اعم از تاکسی، ون ها، آژانس ها و سرویس های مدارس هیچ گونه افزایش نرخ کرایه نخواهیم داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، احمد محبی در برنامه زنده تلویزیونی "اشاره" با عنوان این مطلب اظهار داشت: سهمیه تاکسی های دوگانه سوز 250 لیتر، تاکسی های تک سوز 400 لیتر و ون ها 600 لیتر در ماه در نظر گرفته شده است.
وی با اینکه اینکه سهمیه بندی تفاوتی در نوع خودرو ندارد، افزود: در حال حاضر امکان دوگانه سوز کردن خودروهای تک سوز وجود ندارد.
محبی ادامه داد: تاکسی متر در مشهد اجباری است و راننده ملزم به استفاده از آن است که نرخ ورودی ثابتی هم دارد و بر اساس هر 200 متر مبلغی مشخص می شود که البته نرخ در شب هم متفاوت است.
وی گفت: قرار است طرح پایلوتی در بعضی از خطوط تاکسیرانی اجرا شود که بر اساس تاکسی متر عدد ثابتی به صورت برچسب برروی تاکسی آن خط نصب خواهد شد که اگر این طرح بر مبنای رضایت شهروندان موفقیت آمیز باشد در خطوط دیگر هم اجرایی شود.
محبی با بیان اینکه آژانس های درون شهری هم با افزایش قیمت بنزین، نباید هیچ گونه افزایش نرخی داشته باشند، افزود: سهمیه خودوهای تک سوزی که در آزانس ها فعالیت دارند 200 لیتر و دوگانه سوزها 120 لیتر خواهد بود.
وی ادامه داد: آژانس های درون شهری باید زیر نظر شهرداری فعالیت داشته باشند و مجوزهای لازم را از شهرداری اخذ کنند و به رسمیت شناخته شوند تا بتوانند از این سهمیه بندی برخوردار شوند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی مشهد خاطرنشان کرد: تمامی مدارس، سرویس های مدارس و والدین باید در سامانه سپند ثبت نام می کردند و تاکنون فقط 4500 سرویس در این سامانه ثبت شده است .
محبی گفت: سهمیه بنزین سرویس های مدارس تک سوز 120 لیتر و دوگانه سوز 80 لیتر در ماه می باشد که قرار است طی نظریه و آمار کارشناسی اطلاعاتی مبنی بر افزایش سهمیه سرویس مدارس به استانداری ارائه شود.
وی خاطرنشان کرد: تمامی خودروهای حمل و نقل در سطح شهر باید شناسه داشته باشند، همچنین شرکت های تاکسی های اینترنتی باید با شهرداری قراردادی منعقد کنند.
محبی تصریح کرد: تاکسی ران ها نگران کمبود جایگاه CNG در سطح شهر نباشند چرا که پیگیر مکان های مخصوص تاکسی ها در جایگاه های CNG خواهیم بود.
وی افزود: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه 137 و یا با شماره تلفن 33448150 تماس حاصل نمایند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.