کد خبر: ۱۰۴۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
مدیرکل گمرک شهیدرجایی از کشف بیش از ۲۲۰ کیلو مواد مخدر در گمرک شهیدرجایی بندرعباس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبرپور در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: قانون امور گمرکی ۲۲ وظیفه برای گمرک را تعریف کرده که یکی از آنها اخذ حقوق و عوارض برای دولت است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان دروازه اقتصادی کشور بوده و وظیفه همکاران ما در این خصوص نسبت به گمرکات دیگر بیشتر است.

مدیرکل گمرک شهید رجایی عنوان کرد: از مجموع ۲۸ گمرک در استان هرمزگان، ۵ گمرک اداره کل هستند و گمرک شهیدرجایی ۸۹ درصد واردات و صادرات را انجام می‌دهد.

اکبرپور گفت: خیلی از استان‌های مرکزی تولیداتی دارند اما خروج کالایشان از گمرک شهیدرجایی انجام می‌شود و خدمات شبانه‌روزی گمرک باعث شده که حجم ورود و خروج کالاها کاهش نیاید.

وی افزود: با بیش از ۴۵ قانون مختلف و بیش از ۱۵ کنوانسیون بین‌المللی سروکار داریم تا بتوانیم در حداقل زمان کارهای گمرکی را انجام دهیم.

اکبرپور تصریح کرد: در خصوص بحث مواد مخدر کسانی که در امر قاچاق دخیل هستند از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند برای اینکه بتوانند از کشور ما برای ارسال مواد مخدر استفاده کنند و فقط در بحث شیشه در مرز بین ایران و افغانستان ۵۰۰ درصد کشفیات در کل کشور افزایش یافته است.

وی ابراز داشت: اتفاقی که در گمرک شهید رجایی افتاد این بود که همکاران ما توانستند ۲۲۰ بسته مواد مخدر را که در سقف کانتینر یخچالی از افغانستان به ایران و به مقصد امارات می‌رفت با کارهای اطلاعاتی با وجود اینکه بسیار ماهرانه جاساز شده بود کشف کنند.

ناظر گمرکات استان هرمزگان اضافه کرد: پیش سازهای مواد مخدر در گمرک شهید رجایی زیاد کشف شده است اما بسته‌های مواد مخدر را تاکنون به این میزان کشف نشده بود و این بار به صورت خالص ۲۲۲ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدر کشف شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از ۹۵ تن انواع مواد مخدر در کل گمرکات کشور کشف شد اما در همین ۷ ماهه اول کشفیات به ۴۵۰ تن رسیده است که افزایش ۳۹۰ درصدی در کشفیات داشته‌ایم.

اکبرپور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جاسازی‌ها خیلی حرفه ای شده است اگر گمرک شهید رجایی به دستگاه ایکس ری مجهز نبود این عملیات در واحد ایکس ری محقق نمی‌شد.

وی تاکید کرد: این محموله بعداز ظهر روز شنبه کشف شده است.

مدیرکل گمرک شهید رجایی بیان کرد: در بحث صادرات ۲۹ میلیون تن کالا تا الان صادر شده است که ارزش آن ۸۰۱ هزار میلیارد ریال و ارزش دلاری ۱۹ میلیارد دلار بوده که در سال ۹۷ ،۲۵ میلیون تن بوده است.

وی ابراز داشت: از نظر تناژ ۱۵ درصد و از لحاظ ارزش ریالی و دلاری ۱۷۰ درصد صادرات افزایش داشته است. 

اکبرپور بیان کرد: در بحث واردات بیش از ۴ میلیون تن کالا در سال ۹۸ وارد کشور شده که ارزش ریالی آن ۴۰۵ هزار میلیارد ریال و ارزش دلاری آن ۹ میلیارد و ۹۵۷ دلار بوده است.

وی اظهار داشت: عمده کشورهایی که به آن‌ها صادرات داشتم چین، امارات، تایلند، هند، عمان و غنا است و عمده واردات ما از چین، هند، امارات، آلمان و ایتالیا انجام شده است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان بیان کرد: بیشترین اقلام کالاهای وارداتی برنج ، الکترودهای زغالی، لاستیک، گوشت، و ماشین آلات بوده است و در سال جاری چیزی در حدود ۶۲ هزار تن گوشت، ۵۷۷ هزار تن برنج، انواع روغن‌ها ۲۸۷ هزار تن و بیش از ۴۹۷ هزار تن کاغذ، بیش از ۲ هزار تن دارو، ۹۴ هزار تن لاستیک و در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالاهای اساسی از گمرک شهید رجایی وارد کشور شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.