کد خبر: ۱۰۴۱۲۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
مدیرکل گمرک شهیدرجایی از کشف بیش از ۲۲۰ کیلو مواد مخدر در گمرک شهیدرجایی بندرعباس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبرپور در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: قانون امور گمرکی ۲۲ وظیفه برای گمرک را تعریف کرده که یکی از آنها اخذ حقوق و عوارض برای دولت است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان دروازه اقتصادی کشور بوده و وظیفه همکاران ما در این خصوص نسبت به گمرکات دیگر بیشتر است.

مدیرکل گمرک شهید رجایی عنوان کرد: از مجموع ۲۸ گمرک در استان هرمزگان، ۵ گمرک اداره کل هستند و گمرک شهیدرجایی ۸۹ درصد واردات و صادرات را انجام می‌دهد.

اکبرپور گفت: خیلی از استان‌های مرکزی تولیداتی دارند اما خروج کالایشان از گمرک شهیدرجایی انجام می‌شود و خدمات شبانه‌روزی گمرک باعث شده که حجم ورود و خروج کالاها کاهش نیاید.

وی افزود: با بیش از ۴۵ قانون مختلف و بیش از ۱۵ کنوانسیون بین‌المللی سروکار داریم تا بتوانیم در حداقل زمان کارهای گمرکی را انجام دهیم.

اکبرپور تصریح کرد: در خصوص بحث مواد مخدر کسانی که در امر قاچاق دخیل هستند از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند برای اینکه بتوانند از کشور ما برای ارسال مواد مخدر استفاده کنند و فقط در بحث شیشه در مرز بین ایران و افغانستان ۵۰۰ درصد کشفیات در کل کشور افزایش یافته است.

وی ابراز داشت: اتفاقی که در گمرک شهید رجایی افتاد این بود که همکاران ما توانستند ۲۲۰ بسته مواد مخدر را که در سقف کانتینر یخچالی از افغانستان به ایران و به مقصد امارات می‌رفت با کارهای اطلاعاتی با وجود اینکه بسیار ماهرانه جاساز شده بود کشف کنند.

ناظر گمرکات استان هرمزگان اضافه کرد: پیش سازهای مواد مخدر در گمرک شهید رجایی زیاد کشف شده است اما بسته‌های مواد مخدر را تاکنون به این میزان کشف نشده بود و این بار به صورت خالص ۲۲۲ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدر کشف شد.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از ۹۵ تن انواع مواد مخدر در کل گمرکات کشور کشف شد اما در همین ۷ ماهه اول کشفیات به ۴۵۰ تن رسیده است که افزایش ۳۹۰ درصدی در کشفیات داشته‌ایم.

اکبرپور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جاسازی‌ها خیلی حرفه ای شده است اگر گمرک شهید رجایی به دستگاه ایکس ری مجهز نبود این عملیات در واحد ایکس ری محقق نمی‌شد.

وی تاکید کرد: این محموله بعداز ظهر روز شنبه کشف شده است.

مدیرکل گمرک شهید رجایی بیان کرد: در بحث صادرات ۲۹ میلیون تن کالا تا الان صادر شده است که ارزش آن ۸۰۱ هزار میلیارد ریال و ارزش دلاری ۱۹ میلیارد دلار بوده که در سال ۹۷ ،۲۵ میلیون تن بوده است.

وی ابراز داشت: از نظر تناژ ۱۵ درصد و از لحاظ ارزش ریالی و دلاری ۱۷۰ درصد صادرات افزایش داشته است. 

اکبرپور بیان کرد: در بحث واردات بیش از ۴ میلیون تن کالا در سال ۹۸ وارد کشور شده که ارزش ریالی آن ۴۰۵ هزار میلیارد ریال و ارزش دلاری آن ۹ میلیارد و ۹۵۷ دلار بوده است.

وی اظهار داشت: عمده کشورهایی که به آن‌ها صادرات داشتم چین، امارات، تایلند، هند، عمان و غنا است و عمده واردات ما از چین، هند، امارات، آلمان و ایتالیا انجام شده است.

ناظر گمرکات استان هرمزگان بیان کرد: بیشترین اقلام کالاهای وارداتی برنج ، الکترودهای زغالی، لاستیک، گوشت، و ماشین آلات بوده است و در سال جاری چیزی در حدود ۶۲ هزار تن گوشت، ۵۷۷ هزار تن برنج، انواع روغن‌ها ۲۸۷ هزار تن و بیش از ۴۹۷ هزار تن کاغذ، بیش از ۲ هزار تن دارو، ۹۴ هزار تن لاستیک و در مجموع بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالاهای اساسی از گمرک شهید رجایی وارد کشور شده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.