کد خبر: ۱۰۴۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان‌شرقی با اشاره بر اینکه بیش از ۲۹۶ هزار پرونده تفکیکی برای جلوگیری از زمین‌خواری تشکیل شده است، گفت: صدور ۱۵۵۰ پاسخ استعلامات و ثبت بیش از ۱۵۶۰ هزار برگ معامله، از دیگر فعالیت‌های این چند سال خدمت بنده بوده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، کاظم به‌پائی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: امروز مراسمی است که یک نفر با تمام دلبستگی‌های خود به کار و استان باید تودیع شود زیرا هر آمدی یک رفتنی هم دارد. 

وی در تشریح عملکرد ۹ ساله حضور خود در استان آذربایجان‌شرقی گفت: قوه قضائیه یکی از پشتوانه‌های ماست که توانستیم با حمایت آنها، شوراهای مختلف را تشکیل دهیم و اگر این حمایت‌های قضائی و استان نبود، نمی‌توانستیم به این رتبه‌های فعلی برسیم. 

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان خاطرنشان ساخت: آقای سعادتیان در استان زحمات زیادی کشیده است زیرا در مقطعی بودیم که از ثبت سنتی به ثبت نوین می‌رفتیم و در آن دوران روزانه 3 هزار بار مراجعه داشتیم ولی با حمایت‌های استانی و بسترسازی‌های لازم برای الکترونیکی ساختن انجام گرفت. 

وی ابراز کرد: توانستیم نواحی پنج‌گانه در این مدت را از روی کاغذ به مرحله اجرا در آورده و از مرکزیت تفکیک کرده و در شرق و غرب تبریز دایر کنیم و الحمدالله مرکزیت تبریز کارهای بسیار خوبی در رابطه با آرشیو الکترونیکی داشته است که با اعتبارات ملی انجام گرفته است. 

به‌پائی تصریح کرد: ۴۰ هزار آرشیو داشته‌ایم که بیش از ۱۳ هزار بارگذاری کردیم، اگر اعتبارات لازم داده شده و همه بارگذاری‌های برگی انجام گیرد، می‌توان به یک استان تمام الکترونیکی رسید.

وی گفت: صدور اسناد مالکیت در منابع طبیعی و اراضی ملی داشتیم که توانستیم به ۴۰ هزار مسکن مهر سند مالکیت دهیم که رتبه اول را در این خصوص داریم. 

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان با اشاره بر به‌روز کردن پرونده‌های هیات نظارت بیان داشت: ۷ هزار و ۳۲۹ فقره پرونده طرح شده را با اجرای دو جلسه دادگاه بدوی و هیات نظارت رسیدگی کرده‌ایم. 

وی با بیان اینکه 3 هزار و ۱۳۳ فقره پرونده دادگاه سردفتران تشکیل شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه استان ما قطب اقتصادی است، از این‌رو خواستیم تا دفترهای رسمی اسناد و ازدواج  به صورت کانون شوند که با حمایت استانی کانون سردفتران شکل گرفت و دومین بار انتخابات آن نیز برگزار شد.

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان متذکر شد: کانون ازدواج استان را نیز به صورت مستقل تاسیس خواهد شد. 

به‌پائی متذکر شد: درآمد حاصل از استان که با توان همکاران به صورت شبانه‌روز کسب شده، در حدود ۴ بیلیون درآمد ثبتی بوده که به خزانه دولت واریز شده است. 

وی ادامه داد: ۲۴ بیلیون معوقه بانکی در تمام شهرستان خصوصا اجرای اسناد رسمی مطالبه و وصول کرده‌ایم و به خزانه دولت برگشت داده‌ایم. 

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان خاطرنشان کرد: در خصوص تشکیل اجرای اسناد رسمی، ۸۳ هزار پرونده تشکیل شده و ۱۰۰ هزار مختومه شده است. 

وی با اشاره بر اینکه بیش از ۲۹۶ هزار پرونده برای جلوگیری از زمین‌خواری تشکیل شده است، گفت: صدور یک‌هزار و ۵۵۰ پاسخ استعلامات و ثبت بیش از یک‌هزار و ۵۶۰ هزار برگ معامله، از دیگر فعالیت‌های این چند سال می‌باشد. 

به‌پائی اذعان داشت: ۶ هزار و ۷۰۷ سند کاداستر داریم به طوریکه بخش‌هایی مانند فرودگاه تبریز، زندان تبریز و ورزشگاه یادگار امام بیش از ۵۰ سال بود که سند نداشتند و به دنبال سند هم نبودند ولی به همت حمایت‌های قضایی به همه آنها سند دادیم تا از هرگونه تعارض و تداخل و زمین‌خواری جلوگیری شود. 

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان تصریح کرد: ما علاوه بر وظیفه ذاتی یک وظیفه ملی در استان نیز داریم تا به یک عدد بهتر برسیم.  

وی تاکید کرد: قبلا اداره اجرایی با ۴ نفر مدیریت می‌شد الان با ۳۰ نفر این قانون را اجرایی می‌کنند.  

به‌پائی در خصوص ثبت شرکت‌ها توصیح داد: با پیگیری مسوولان رده بالا، توانستیم ۲۳ واحد ثبتی به مرکزیت تبریز بیاوریم و با ۳۵ کارمند خدمات ثبت شرکت ارائه دهیم. 

وی اضافه کرد: دفتر اسناد رسمی دستی نیست و به همت سازمان و قوه قضائیه دولت الکترونیک با ۷۴ هزار خدمت به صورت الکترونیکی هستند. 

به‌پائی یادآور شد: اولین دکل ۳۰ متری در جلفا با خطای کمتر از یک میلی‌متر نصب کردیم که فعالیت کاداستری می‌کند. 

وی، تعامل سازمان اسناد با سایر دستگاه‌های دولتی و خصوصی را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای ۵۰۰ نفر از سرمایه‌گذاران جلسه ثبت شرکت‌ها گذاشته‌ایم و الان در خود استان پروانه فعالیت حقوقی صادر می‌شود. 

مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک استان ابراز کرد: حدود یک میلیارد تومان برای ساخت ساختمان اسناد در شرق تبریز اعتبار کسب کردیم همچنین ساخت ساختمان در شهرستان‌های اولویت‌دار نیز اعتباراتی داریم. 

به‌پائی در پایان ابراز کرد: به خاطر حجب و حیا و اولین بودن استان چیزی نخواستیم ولی همیشه حق گرفتنی است و ما نیز حقمان را گرفته‌ایم و در ۲۲ بهمن ماه نیز شمال تبریز افتتاح خواهد شد. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.