کد خبر: ۱۰۴۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
برای جشن ثبت جهانی جنگل ابر؛
مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان بابیان اینکه جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود، گفت: وزیر گردشگری برای این جشن به شاهرود سفر می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مهدی جمال در جلسه هماهنگی جشن ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی به میزبانی فرمانداری شاهرود ضمن بیان اینکه قرار شد جشن این رویداد بزرگ به‌صورت هم‌زمان با پنج استان دیگر کشور ۱۴ آذرماه برگزار شود، ابراز داشت: علی‌اصغر مونسان برای حضور در این جشن به شاهرود و روستای ابر در این تاریخ سفر می‌کند.

وی ضمن بیان اینکه قرار است نشست تخصصی در بسطام با حضور وزیر و همراهان برگزار شود، افزود: این سفر را باید فرصتی برای توانمندسازی جوامع محلی به‌ویژه روستای ابر قلمداد کرد و همچنین تلاش خواهد شد تا مطالبات گردشگری منطقه نیز در این سفر مطرح شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان فرصت ۲۰ روزه تا شروع مراسم را برای آماده‌سازی زیرساخت‌ها مناسب ارزیابی کرد و ابراز داشت: جنگل ابر شاهرود یکی از مکان‌هایی که می‌تواند برای جذب توریست و گردشگر برند سازی شود و این امر فرصت ارزشمندی برای اهالی روستای ابر خواهد بود.

جمال ضمن بیان اینکه جشنواره ایل سنگسر با استقبال خوب گردشگران همراه بود، تصریح کرد: تجربه به‌خوبی نشان می‌دهد که این‌گونه رویدادها می‌تواند ظرفیت‌های گردشگری را به‌خوبی معرفی و یا حتی برند سازی کند زیرا این جشنواره‌ها فرصتی خواهند بود تا سمنان را به‌عنوان استانی برای مقصد گردشگری تعریف کند.

وی بابیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی تنها با پرداختن به مقوله گردشگری می‌توان به شکوفایی اقتصادی دست‌یافت، افزود: همکاری دفاتر سیاحتی در برپایی این مراسم بسیار حائز اهمیت خواهد بود و همچنین آماده‌سازی گردشگری روستایی برای توسعه روستاها با مشارکت اهالی از دیگر برنامه‌هایی است که می‌تواند در حاشیه جشن ثبت جنگل‌های هیرکانی به میزبانی روستای ابر شاهرود باعث رونق اقتصادی و گردشگری منطقه شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.