کد خبر: ۱۰۴۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
مدیرعامل آب منطقه‌ای بوشهر:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به خطر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان بوشهر گفت: مردم هنگام بارندگی به رودخانه‌ها و مسیل‌ها نزدیک نشوند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از امروز بارندگی در استان بوشهر آغاز شده است و تا روز چهارشنبه هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی به فعال بودن این سامانه بارشی در استان بوشهر تا چهار روز آینده اشاره کرد و ادامه داد: میزان بارش در استان بوشهر طی چهار روز ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه احتمال طغیان و سیلابی شدن رودخانه‌های دره گپ، چهارروستایی، شاپور، دالکی،‌مند و باهوش وجود دارد افزود: میزان بارش در نقاط مختلف استان به صورت مستمر اندازه‌گیری می‌شود.

پایش و کنترل خطوط انتقال

وی با اشاره به تامین بخش عمده‌ای از آب آشامیدنی استان بوشهر از استان‌های همجوار، خاطرنشان کرد: پایش و کنترل خطوط انتقال آب آشامیدنی و تامین آب پایدار در زمان‌های اضطراری در دستور کار است.

محمدی تصریح کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب و آبرسانی خلیج فارس پایش و کنترل خطوط انتقال آب آشامیدنی و تامین آب پایدار در زمان‌های اضطراری را مورد توجه قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: مانور دریچه سدها به ویژه سد رئیسعلی دلواری و تامین برق اضطراری این سازه‌ها توسط دفتر تاسیسات آبی این شرکت به منظور مدیریت در آبگیری و کنترل سیلاب در دستور کار است.

لزوم پرهیز از عکاسی در زمان سیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از پایش و رصد میدانی رودخانه‌ها، مسیل‌ها، گلوگاه‌های آبگذری و طرح‌های تغذیه مصنوعی توسط گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه‌ای خبر داد.

وی خواستار پرهیز از نزدیک‌شدن به حریم رودخانه‌های استان بوشهر شد و تصریح کرد: ساکنان حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها از توقف، سکونت و استقرار در حاشیه، بستر و حریم رودخانه‌های استان بوشهر خودداری کنند.

محمدی بر لزوم پرهیز از ورود به تاسیسات آبی برای عکاسی شد و افزود:‌ از نزدیک شدن به حریم  رودخانه‌ها در زمان سیلابی شدن آنها باید پرهیز شود.
برچسب ها: شهرفردا ، بوشهر ، اب منطقه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.