کد خبر: ۱۰۴۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
مدیر کل میراث فرهنگی ایلام خبر داد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از اقامت بیش از ۱۴۰‌هزار نفر در واحدهای اقامتی در شش ماه نخست امسال استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالمالک شنبه‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۱۴۰هزار گردشگر در واحدهای اقامتی استان اعم از هتل، مهمان‌پذیر، کمپ، خانه‌مسافر و اقامتگاه بوم‌گردی اسکان داشتند.

وی همچنین از افزایش ۲۰درصدی اسکان مسافران و گردشگران در اماکن اقامتی این استان نسبت به شش‌ماهه نخست سال ۹۷ خبر داد و گفت: تنوع اقلیمی ایلام، جاذبه‌های تفریحی، گردشگری و تاریخی، فرهنگ غنی مهمان‌نوازی، آیین‌ها، لباس‌های زیبا و سنتی همچنین سبک‌های متنوع زندگی در اقلیم‌های متفاوت این استان زمینه‌ای برای افزایش آمار گردشگران فراهم کرده است.

شنبه‌زاده با بیان اینکه ۱۱ هتل، پنج مهمان‌پذیر، ۶۳ خانه‌مسافر و ۲۴ اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۲۰۰ تخت در واحدهای اقامتی تحت نظارت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام آماده میزبانی از مسافران و گردشگران هستند.

وی ادامه داد: ایجاد فضایی مناسب و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان ایلام در راستای افزایش گردشگران ورودی به استان از اولویت‌های مهم این اداره‌کل است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.