کد خبر: ۱۰۴۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
رییس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی:
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی طی اسفند سال جاری در ۱۰ حوزه اصلی استان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علی مصطفوی در پنجمین جلسه ستاد انتخابات استان افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه میاندوآب بر خلاف سابق به صورت مستقل از شاهین‌دژ و تکاب برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: آذربایجان‌غربی آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم را دارد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان آذربایجان‌غربی اجازه استفاده از امکانات دولتی به نفع یا علیه هیچ‌کدام از نامزدهای انتخابات را نمی‌دهند، اضافه کرد: ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم از دهم آذرماه و همزمان با سراسر کشور در استان آغاز می‌شود و تا ۱۶ آذر ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: داوطلبان می‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به وزارت کشور، فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه، سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه کرده و به تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام کنند.

در این جلسه روسای کمیته‌های ستاد انتخابات گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را ارائه کردند.

طبق اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور، ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ آذر ۹۸ جمعاً به مدت ۷ روز انجام می‌شود.

در متن کامل اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور آمده است به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی می رساند انتخابات سراسری یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی در روز جمعه مورخ ۹۸.۱۲.۲ برگزار خواهد شد.

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن ، اصل شناسنامه عکس‌دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس ۴*۳ جدید، اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)،اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی واصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

همچنین به استناد ماده‌ ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبصره‌های ذیل آن، انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام باید دارای شرایط اعتقاد و التزام عملی به اسلام، التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن، نداشتن سوء شهرت در حوزه‌ی انتخابیه، سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی و حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال باشند.

الف: داوطلبان نمایندگی اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مذکور در بند (۱) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند.

ب: هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می شود.

ج: ملاک محاسبه سن اشخاص برای ثبت نام در انتخابات، بر اساس تاریخ تولد اولیه‌ ثبت شده در شناسنامه رسمی است و تغییرات بعدی توسط دستگاههای ذیربط به استثنای محاکم قضائی ملاک عمل نخواهد بود.

د: طبق ماده  (۱۸) قانون تسهیلات استخدامی جانبازان مصوب ۷۴.۳.۳۱ و تبصره ی ماده  (۲۱) قانون حمایت از آزادگان مصوب ۶۸.۹.۱۳ و بند «الف» ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم و جزء (۶) بند «ث» ماده  (۸۸) قانون برنامه ی ششم، کلیه  جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگانی که حداقل شش ماه سابقه  حضور در جبهه دارند از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می گردند.

بر اساس قانون تفسیر ماده (۲۸) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب ۹۰.۵.۹ ، مدرک معادل تحصیلی در هر مقطع تحصیلی، مدرکی است که واجد ارزش استخدامی باشد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.