کد خبر: ۱۰۴۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
در جلسه ستاد امر به معروف، نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی مطرح شد؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی شهرداری مشهد گفت: با انجام فریضه امر به معروف می توان از حقوق شهروندان صیانت کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مجتبی منتظری در جلسه ستاد امر به معروف، نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی که با حضور مدیران عضو این ستاد در دفتر معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری برگزار شد، طی گزارشی از تقسیم کار بین واحدهای مختلف شهرداری، در قالب مصوبه صیانت از حقوق شهروندی در راستای ترویج آموزش منشور حقوق شهرنشینی خبر داد.
وی ادامه داد: هم اکنون در مجموعه مدیریت شهری مشهد 10 پروژه مبتنی بر امر به معروف، نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندان در حال اجرا است. پروژه حق تقدم عابر پیاده و تفکیک زباله از مبدا، پروژه‌های سازمان اجتماعی و فرهنگی هستند. همچنین در حوزه معاونت برنامه‌ریزی بحث اصلاح فرایندها، سامانه فاش و مصوبه شفافیت در حال پیگیری و اجرا است.
منتظری افزود: امسال جشنواره «مفلحون» با هدف گسترش، ترویج و تعمیق فرهنگ امر به معروف ونهی از منکر، ارتقاء شأن و منزلت آمران به معروف و ناهیان از منکر، ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد، شناسایی الگوهای رفتاری و بسترسازی اجتماعی، الگوپذیری، توسعه وارتقاء مشارکت نظام‌مند جامعه در حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر در سطح شهرداری مشهد برگزار می‌شود تا با به کارگیری ساز وکارهای تشویقی و حمایتی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در سازمان گسترش یابد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی شهرداری مشهد اظهار کرد: بر اساس طرح پیشنهادی ارائه شده در این جلسه، معرفی کارمندان با الگوهای برتر رفتاری، شناسایی الگوهای رفتاری و تاثیرگذار اجتماعی و ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد از اهدافی هستند که جشنواره مفلحون دنبال می‌کند. در این فرایند بر خلاف دوره‌های قبلی که کارکنان طی فرم‌هایی خود را به دبیرخانه معرفی می‌‌کردند پیشنهاد شده کارکنان آمر به معروف و ناهی از منکر توسط همکاران معرفی و بر اساس رای‌گیری انتخاب ‌شوند.
شهر ترمیمی با ترویج منشور حقوق شهرنشینی
در ادامه گزارشی از تقسیم کار مناسبی که به دستور شهردار مشهد با هدف اشاعه و آموزش منشور حقوق شهرنشینی صورت گرفته توسط «عباس شیخ‌الاسلامی» مشاور حقوقی شهردار ارائه شد.
وی گفت: در کنار مواردی که در این منشور گنجانده شده با مباحث دیگری هم روبه رو هستیم از جمله مفهوم شهر ترمیمی که اساس آن مدارا با شهروندان و حل مشکلات آنان است.
شیخ‌الاسلامی اظهار کرد: دبیرخانه‌ای به موضوع اختصاص پیدا کرده و به زودی همایشی در این راستا برگزار می‌شود و برای اینکه شهر ترمیمی از حد یک مفهوم و شعار فراتر برود به سراغ مناطق شهرداری رفته‌ایم تا بسته به شرایط و ماهیت آن منطقه تکلیف مشخصی را بر عهده بگیرند و بنا شد که هم در ستاد صیانت امتیازی به آنان تعلق بگیرد و هم امر به معروف و نهی از منکر که مبنای مهم آن رعایت حقوق مردم است، به درستی اجرا شود.
گفتنی است؛ این جلسه با حضور محمدمحسن مصحفی؛ سرپرست سازمان اجتماعی فرهنگی، مهدی حاتمی؛ مدیرکل حوزه شهردار، رضا دانایی معاون سازمان اجتماعی فرهنگی، عباس شیخ‌الاسلامی مشاور حقوقی شهردار، مرتضی نعمتی، مدیرکل حراست، یوسف پیروی؛ مدیرکل بازرسی، حسین حسامی؛ مدیر هسته گزینش و فرمانده پایگاه بسیج، زری جراح؛ مدیرکل منابع انسانی و مجتبی منتظری؛ دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حقوق شهروندی برگزار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.