کد خبر: ۱۰۴۰۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون سه میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر از پایانه مرزی استان تردد کرده اند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ارسلان شکری در گفتگو با خبرنگاران از از رشد بالغ بر ۴۸ درصدی تردد مسافر در پایانه های مرزی استان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: در هفت ماهه گذشته از سال جاری نزدیک به سه میلیون و سیصد هزار نفر از پایانه های مرزی استان تردد کردند که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل که میزان تردد بالغ بر دو میلیون و دویست هزار نفر بود رشد چشمگیر بالای ۴۸ درصدی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بیشترین تردد مسافر در سال جاری به ترتیب در پایانه های مرزی بازرگان با حدود یک میلیون و ۱۲۰ هزار تردد، پایانه مرزی تمرچین با نزدیک به ۸۵۰ هزار تردد و پایانه مرزی رازی با نزدیک به ۶۹۰ هزار تردد مسافر انجام گرفته است.

شکری اظهار داشت: در این مدت مجموع ورودی ایرانی در پایانه های مرزی استان ۷۶۳ هزار و مجموع خروجی ۷۶۱ هزار و نیز مجموع ورودی خارجی نزدیک ۹۰۰ هزار و مجموع خروجی مسافر خارجی بالغ بر ۸۷۰ هزار نفر است.

وی یادآور شد:  سیاست کاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی این است که با زیباسازی محوطه و محیط پایانه های مرزی استان  و ایمن سازی تردد شرایطی آرام و دلچسب برای تردد مسافران گرامی فراهم شود.

آذربایجان غربی با ۵ پایانه مرزی ۲۲ درصد از پایانه های مرزی کشور را به خود اختصاص داده است.

مرز زمینی بازرگان دومین مرز زمینی بزرگ کشور به شمار می رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

تمهیدات شهرداری برای حمایت از کارتن خوابها در شبهای سرد پایتخت

مشاور پارلمانی شهرداری تهران گفت: پایتخت 19 گرمخانه فعال سراسری و 3 گرمخانه مخصوص زنان دارد که با وجود ظرفیت 5 هزار نفری پذیرش به رغم برودت هوا همچنان فضای خالی دارند.
طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

طراحی سورئال حیوانات با فتوشاپ/ تصاویر

یک جوان ۲۳ ساله در اندونزی با فتوشاپ حیوانات در شرایط احمقانه و غیرمنتظره قرار می‌دهد.