کد خبر: ۱۰۴۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد با تاکید بر اینکه با ایجاد مرکز نوآوری شهری به دنبال حل مسائل شهری و حمایت از اقدامات نوآورانه است، گفت: بر این اساس ظرفیت های جامعه استارتاپی را برای حل مشکلات شهری به کار خواهیم گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهریار آل‌شیخ درحاشیه بازدید رؤسای کمیسیون معماری و شهرسازی شوراهای کلانشهرهای کشور و مراکز استان‌ها از مرکز نوآوری شهری مشهد، روند احداث کارخانه نوآوری و نخستین شهرداری الکترونیک کشور در منطقه ۱۲، اظهار کرد: مرکز نوآوری شهری به دنبال رفع مسائل شهری و حمایت از فعالیت های نوآورانه است.

وی افزود: پیش از این محل های دیگری، همچون پارک علم و فناوری این کار را انجام می دادند و اکنون نیز در این زمینه فعال هستند، اما در این میان شاهد یک گسست ارتباطی بودیم و درکنار آن از لحاظ قوانین حقوقی با نیازهایی که مدیریت شهری داشت فاصله داشتیم به همین دلیل یک شبکه دفاتر به عنوان مرکز نوآوری با همکاری دانشگاهیان ایجاد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد  با بیان اینکه شهرداری مشهد نیازهایش را به جامعه استارت اپی اعلام و برای حل این نیازها از آن ها کمک می گیرد، اظهارکرد: ما در حوزه اپلیکیشن و نرم افزارها نیز فراخوان هایی را اعلام می کنیم تا برای انجام این کارها و حل مشکلات این چنینی نیاز به وجود پیمانکار نباشد. این اتفاق اصلی است که به دنبال آن بوده ایم و اکنون در حال شکل گرفتن است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه طی دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در زمینه تحقق شهر هوشمند طراحی و اجرا شده است که یکی از آن ها طراحی اپلیکیشن" شهر من" است که می تواند موارد استفاده زیادی در ارائه خدمات شهری داشته باشد.

آل شیخ ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات ما در راستای کارهای نوآورانه و تحقق شهر هوشمند همکاری با مراکز دانشگاهی و صنایع برای تحقیق پروژه های شهروندی است که در این راستا نیز تفاهم نامه های بسیار خوبی را منعقد کرده ایم که این تفاهم نامه ها ذیل اقدامات مرکز نوآوری شهرداری مشهد اجرایی می شوند.

وی به الکترونیک شدن فعالیت های شهرداری مناطق در مشهد اشاره و اضافه کرد: شهرداری منطقه ۱۲ به عنوان نخستین شهرداری الکترونیک در کشور حدود سه ماهی است که فعالیت خود را آغاز کرده است که بر اساس آن تمامی خدماتی که به شهروندان ارائه می شود به صورت کاملا هوشمند بوده و شهروندان هیچ گونه حضوری در شهرداری نخواهند داشت.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد تصریح کرد: به دنبال منطقه ۱۲ الکترونیکی شدن فعالیت ها در منطقه ۸ شهرداری مشهد نیز شروع شده است و در حال حاضر به صورت هم زمان خدمات به صورت هوشمند و عادی به شهروندان ارائه می شود که به زودی این شهرداری نیز به صورت کامل به شهرداری الکترونیک تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری هوشمند بر پایه این که کنترل به صورت سیستمی انجام شود ایجاد شده است که در این زمینه ارگان ها و سازمان های مرتبط همچون سازمان ثبت و احوال، بانک ها و... نیز همکاری بسیار خوبی با شهرداری مشهد داشته اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.