کد خبر: ۱۰۴۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت حفظ درختان و فضای سبز به عنوان ریه‌های تنفسی شهر اصفهان، از ابتدای سال‌جاری احداث خط کلکتور فضای سبز جهت ایجاد یک حلقه مجزای آبیاری فضای سبز و اتصال شبکه به چاه های موجود به یکدیگر در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عباس روحانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: برای ارتقاء سطح کمّی و کیفی خدمات عمرانی و خدمات شهری در غرب اقدامات زیادی انجام داده که نشان از عزم جدی شهرداری این منطقه برای ایجاد فضای سبز مطلوب و مناسب جهت افزایش نشاط و سرزندگی شهروندان دارد.

وی با اشاره به عملیات کلکتور شرقی به غربی منطقه ٩، تصریح کرد: محل پروژه باند شمالی خیابان آتشگاه به طول ٤٥٠٠متر حدفاصل کوچه ٥٥تا کوه آتشگاه است و طول اجرای پروژه نیز شامل ٢٤٠٠ متر حدفاصل کوچه ٥٥ تا خیابان بهشت و سه راهی نبوی منش تا کوه آتشگاه است که با مبلغ اولیه پیمان ۳۵ میلیارد ریال در حال اجرا است.

مدیر منطقه ۹ شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت ٦٠ درصدی پروژه عملیات احداث خط کلکتور شرق به غرب پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا پایان امسال تکمیل شود.

وی گفت: با توجه به حجم بسیار زیاد فضاهای سبز و طبیعت زیبا، منطقه ۹ یکی از مناطق بسیار ویژه شهر به شمار می‌رود و حفظ و نگهداری آن برای شهرداری بسیار حائز اهمیت است.

روحانی با بیان اینکه بیش از ۱۳۳ هکتار فضای سبز به جز ناژوان در منطقه ۹ شهرداری اصفهان قرار گرفته که این رقمی قابل توجه است، افزود: از مجموع ۳۲۰ کیلومتر طول مادی شهر اصفهان حدود ۸۰ کیلومتر یعنی ۲۵ درصد مادی‌ها در منطقه ۹ قرار دارد.

وی تاکید کرد: منطقه ۹ به لحاظ حفظ، توسعه و گسترش فضای سبز یک منطقه بسیار قابل توجه است.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.