کد خبر: ۱۰۴۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
از ابتدای امسال انجام شد
16هزار دانش آموز منطقه 15 در طرح«مدرسه آماده» از ابتدای سالجاری با مبانی بحران آشنا شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی یزدانی دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: این طرح از 2 سال گذشته با توجه به دستورالعمل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص مقاوم سازی و آموزش دانش آموزان  مدارس در منطقه 15 به اجرا درآمده است.

به گفته وی، تاکنون 102 مدرسه منطقه در مقاطع مختلف تحصیلی با اجرای این طرح آمادگی لازم را کسب کردند.

وی به اقدامات انجام شده در این طرح اشاره کرد و گفت:  ارائه آموزش مبانی بحران و برگزاری اردوهای نیم روزه که در آن دانش آموزان با حضور در  ستاد مدیریت بحران با بخش ها و فعالیت این مرکز آشنا می شوند، از برنامه های این طرح بوده است.

یزدانی اضافه کرد: همچنین گروه بندی دانش آموزان در گروههای دوام دانش آموزی به منظور امدادرسانی  دانش آموزان در مواقع بحران انجام شده است.

دبیر و مسئول هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه ادامه داد: در راستای اجرای طرح یاد شده کمیته ای از آتش نشانی نیز در مدارس حضور یافته و از اجزای سازه ای (ستون، سقف، دیوار و ...) و اجزای غیر سازه ای (تابلو، قاب و ...) و مهاربندی اجزای نصب شده در مدارس بازدید و ضمن شناسایی و معرفی نقاط ایمن مدرسه به دانش آموزان، نسبت به شناسایی نقاط ضعف و ارائه راهکار جهت رفع آنها نیز اقدام می کنند.

وی یادآور شد: در این طرح همچنین آموزشهای اطفاء حریق و مباحث مورد نیاز دیگر نیز به دانش آموزان ارائه می شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش بار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا در تهران گفت: در دو هفته اخیر نمودار تعداد مراجعان سرپایی، افراد بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و همچنین میزان مرگ و میرها در حال تغییر است.
کرونا در کمین فراموش‌کاران

کرونا در کمین فراموش‌کاران

فراموشی دستورالعمل‌های بهداشتی در این روزها آتش کرونا را دوباره شعله‌ور کرده و ضرورت دارد که مردم رعایت الزامات فاصله‌گذاری اجتماعی را دوباره از سر بگیرند.