کد خبر: ۱۰۴۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۲
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز مصرف آب شرب به ازای هر نفر در شبانه‌روز را ۱۵۰ لیتر اعلام کرد و گفت: این مهم در استان البرز ۲۰۵ لیتر بر ثانیه است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامرضا رضایی فر در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وجود ۴۳۸ هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان، اظهار کرد: این تعداد حدود یک میلیون و ۱۱۰ هزار واحد را شامل می شود.

وی بیان کرد: از تعداد واحدهای زیرمجموعه مشترکان آب و فاضلاب استان البرز حدود ۹۳ درصد واحدهای مسکونی و ۷ درصد واحدهای غیرمسکونی از جمله تجاری هستند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز اضافه کرد: در استان البرز بالغ بر ۳۵۰ هزار واحد مسکونی تحت پوشش خدمات دفع و تصفیه فاضلاب وجود دارد که خدمات مربوطه را از شرکت آب و فاضلاب استان دریافت می کنند.

رضایی فر ادامه داد: استاندارد کشوری در بحث مصرف آب شرب به ازای هر نفر در شبانه روز برابر ۱۵۰ لیتر است اما این مهم در شهر کرج و شهرهای استان البرز به ازای هر نفر در شبانه روز ۲۰۵ لیتر بر ثانیه است که بالاتر از استاندارد کشوری است.

وی با توجه به بالا بودن میزان مصرف آب شرب در استان از مردم خواست مصرف آب شرب را متعادل و بهینه کنند تا استفاده بهینه در این حوزه محقق شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب بر اساس وظیفه ای که قانون بر عهده آن نهاده، مسئولیت توزیع آب شرب به صورت پایدار و مطمئن را در دستور کار خود دارد.

وی همچنین گفت: با توجه به رسالت خود اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم تا در تابستان سال آینده شاهد مشکلاتی از قبیل کمبود آب نباشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز تاکید کرد: در بخش فاضلاب استان نیز پروژه های مهمی در دستور کار است تا بتوانیم‌ عقب ماندگی ها نسبت به متوسط کشوری را جبران کرده و خود را به استانداردهای ملی برسانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی لغو شد

فدراسیون والیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی، از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.