کد خبر: ۱۰۳۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
معاون وزیر جهاد کشاورزی:
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: هزار و ۱۳۵ پروژه عمرانی و تولیدی در حوزه آب و خاک، تولیدات گیاهی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، دام و طیور، آبزی ­پروری و منابع طبیعی در کرمان افتتاح شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عبدالمهدی بخشنده در آیین افتتاح طرح‌های کشاورزی استان کرمان که از طریق ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهور انجام شد، بیان داشت: کرمان پهناورترین استان کشور است که علی‌رغم دارا بودن بیشترین سطح زیر کشت باغات در سالهای اخیر با بحران خشکسالی و کم آبی روبرو است اما کشاورزان همچنان با انگیز مشغول کار و فعالیت هستند.

وی افزود: در این سفر هزار و ۱۳۵ پروژه عمرانی و تولیدی در حوزه آب و خاک، تولیدات گیاهی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورز ، دام و طیور، آبزی ­پروری و منابع طبیعی افتتاح شد که اعتباری بالغ بر ۴۷۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی و سرمایه ­گذاری بخش خصوصی که اشتغال­زایی ۲۱۷۰ نفر در استان را به همراه داشت که با حضور رئیس جمهور افتتاح شد و یا مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت. ‌

معاون برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی گفت: همچنین ۳۲ طرح صنایع تبدیلی، تکمیلی، غذائی و کشاورزی با ظرفیت ۶۴ هزار تن جذب مواد خام کشاورزی و با سرمایه­ گذاری ۲۳ میلیارد تومان و اشتغال­زائی ۴۰۸ نفر به بهره برداری خواهد رسید.

بخشنده یادآور شد: با افتتاح پروژه‌ها، ظرفیت نگهداری و فرآوری محصولات کشاورزی در استان کرمان به یک میلیون و۲۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ابراز داشت: ۱۰۰ واحد گلخانه‌ای سبزی، صیفی‌جات با هدف کشت گیاهان زینتی در سطح ۸۱ هکتار در ۱۷ شهرستان افتتاح شده که برای ۶۴۰ نفر  اشتغالزایی پیش‌بینی می‌شود که در راستای این پروژه‌ه ۱۵۹ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: بیش از ۲۰۰ طرح کشت گیاهان دارویی در سطح ۴۰۰ هکتار  با هدف کشت گیاهانی کم آب بر با ظرفیت تولید ۸۰۰ تن محصول و اشتغالزایی ۱۸۵ نفر در ۱۶ شهرستان و سرمایه گذاری ۹.۶میلیارد تومان توسط رییس جمهور افتتاح می‌شود.

بخشنده اظهار داشت: چهار طرح مدیریت تلفیقی آفات و بیماری‌های گیاهی مهم استان کرمان شامل زنجره خرما، کرم خراط گردو، ملخ صحرایی، مگس میوه با اعتبار ۱.۷ میلیارد تومان با اشتغالزایی۲۱۰ نفر افتتاح خواهد شد همچنین ۵۸۶ پروژه سامانه نوین آبیاری به مساحت ۱۰۰۰۰هکتاربه بهره برداری می رسد.

معاون برنامه‌ریزی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: عملیات احداث و بهسازی ۶۵ طرح آبیاری عمومی به میزان ۷۷ کیلومتر با اعتباری بیش از ۷.۵ میلیارد تومان بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: بازسازی و مرمت ۱۳۴ رشته از قنات با اعتبار ۷.۵میلیارد تومان و ۱۲ واحد دام، طیور و شیلات با سرمایه گذاری بالغ بر ۹.۵ میلیارد تومان با اشتغال­زایی ۵۰۰ نفر به بهره برداری خواهد رسید.

وی یادآور شد: طرح مالچ پاشی جهت تثبیت ۱۶۰۰ هکتار شن‌زار با اعتباری بیش از ۶۹ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد که با اجرای آن ۹۷۰ خانوار در ۳۲ روستا دچار آسیب های اقتصادی نمی‌شوند. 

بخشنده گفت: در حوزه‌های آبخیزداری حدود ۲۸۰۰۰ هکتار عملیات آبخیزداری با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.