کد خبر: ۱۰۳۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اجرای طرح های آبخیزداری سالانه ۷۰ میلیون متر مکعب بارندگی و سیلاب در حوزه های اجرا شده مهار می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا نصرآبادی در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر گرمایش زمین، کمبود منابع آبی و بیابان زایی سه معضل اساسی هستند که استان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی سیل و خشکسالی را در کنار هم دارد، بیان کرد: بارش های شدید و رگباری در کنار خشکسالی سبب وقوع سیل در استان شده است.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از وجود ۲۸ کانون بحران فرسایش بادی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان فرسایش خاک در استان با ۱۴ تن در هکتار از نرم جهانی بالاتر است.

نصر آبادی از اجرای دو هزار و ۳۰۰ سازه آبخیزداری با حجم آبگیری ۶۷ میلیون متر مکعب از سال ۸۶ تا انتهای سال گذشته خبر داد و گفت: با اجرای طرح های آبخیزداری سالانه ۷۰ میلیون متر مکعب بارندگی و سیلاب در حوزه های اجرا شده مهار می شود.

افزایش سطح جنگل های استان به ۱.۵ میلیون هکتار

وی با اشاره به اینکه در سال جاری مجوز برداشت یک هزار و ۲۰۰ میلیارد از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری گرفته شده است، بیان کرد: از این میزان ۳۱ میلیارد تومان سهم خراسان جنوبی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه با اختصاص این اعتبار چهار طرح، ۳۷ پروژه و ۸۵ سازه در ۱۱ شهرستان اجرا می شود، افزود: با اجرای این طرح ها ۸۰ روستا و آبادی، ۱۱۶ منبع آبی و ۲۰ هزار خانوار از مزایای آن بهره مند و ظرفیت آبگیری طرح های آبخیزداری نیز ۱.۵ میلیون متر مکعب افزایش می یابد.

نصر آبادی با بیان اینکه در سال جاری ۷۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای مقابله با بیان زایی داریم، عنوان داشت: از این میزان ۴۰ میلیارد تومان در مسجد شکر طبس و ۳۳ میلیارد تومان دیگر برای بیابان زدایی در سطح استان خواهد بود.

وی همچنین به چشم انداز بخش جنگل در افق ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: در این چشم انداز به دنبال این هستیم که سطح جنگل های استان را از ۶۳۷ هزار هکتار به ۱.۵ میلیون هکتار برسانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

برگزاری دوره های آموزشی دولتی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

دوره های آموزشی کارمندان دولت در گستره استانی توسط انجمن علمی اقتصاد شهری ایران برگزار می شود.
بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

بررسی مطالبات مردم از مجلس یازدهم در گفتگوی ویژه خبری

دکتر قادری سردبیر شهر فردا در گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب ۶ خرداد ۹۹ گفت: توجه ویژه به کسب و کارها و تزریق نقدینگی به مولدها می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کند.