کد خبر: ۱۰۳۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اجرای طرح های آبخیزداری سالانه ۷۰ میلیون متر مکعب بارندگی و سیلاب در حوزه های اجرا شده مهار می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا نصرآبادی در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر گرمایش زمین، کمبود منابع آبی و بیابان زایی سه معضل اساسی هستند که استان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی سیل و خشکسالی را در کنار هم دارد، بیان کرد: بارش های شدید و رگباری در کنار خشکسالی سبب وقوع سیل در استان شده است.

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از وجود ۲۸ کانون بحران فرسایش بادی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان فرسایش خاک در استان با ۱۴ تن در هکتار از نرم جهانی بالاتر است.

نصر آبادی از اجرای دو هزار و ۳۰۰ سازه آبخیزداری با حجم آبگیری ۶۷ میلیون متر مکعب از سال ۸۶ تا انتهای سال گذشته خبر داد و گفت: با اجرای طرح های آبخیزداری سالانه ۷۰ میلیون متر مکعب بارندگی و سیلاب در حوزه های اجرا شده مهار می شود.

افزایش سطح جنگل های استان به ۱.۵ میلیون هکتار

وی با اشاره به اینکه در سال جاری مجوز برداشت یک هزار و ۲۰۰ میلیارد از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری گرفته شده است، بیان کرد: از این میزان ۳۱ میلیارد تومان سهم خراسان جنوبی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه با اختصاص این اعتبار چهار طرح، ۳۷ پروژه و ۸۵ سازه در ۱۱ شهرستان اجرا می شود، افزود: با اجرای این طرح ها ۸۰ روستا و آبادی، ۱۱۶ منبع آبی و ۲۰ هزار خانوار از مزایای آن بهره مند و ظرفیت آبگیری طرح های آبخیزداری نیز ۱.۵ میلیون متر مکعب افزایش می یابد.

نصر آبادی با بیان اینکه در سال جاری ۷۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای مقابله با بیان زایی داریم، عنوان داشت: از این میزان ۴۰ میلیارد تومان در مسجد شکر طبس و ۳۳ میلیارد تومان دیگر برای بیابان زدایی در سطح استان خواهد بود.

وی همچنین به چشم انداز بخش جنگل در افق ۱۴۰۴ اشاره کرد و گفت: در این چشم انداز به دنبال این هستیم که سطح جنگل های استان را از ۶۳۷ هزار هکتار به ۱.۵ میلیون هکتار برسانیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حراج اشیا و لباس بازیگران در مشهورترین فیلم های هالیوود / تصاویر

حراج اشیا و لباس بازیگران در مشهورترین فیلم های هالیوود / تصاویر

ارزان‌ترین شیء این حراجی بلیت طلایی ویلی وانکا در فیلم چارلی و کارخانه شکلات‌سازی (۲۰۰۵) است که تخمین‌زده می شود تا ۳۰۰ پوند به فروش برسد.
قطع  اینترنت  تا چه زمانی ادامه دارد؟

قطع اینترنت تا چه زمانی ادامه دارد؟

درحالیکه اینترنت از هفته گذشته قابلیت اتصال به شبکه جهانی را ندارد ، نمایندگان مجلس معتقدند برای جلوگیری از ضرر و زیان به کسب و کارهای آنلاین باید هرچه سریعتر وصل اینترنت به شبکه ملی یا شبکه جهانی صورت گیرد.