کد خبر: ۱۰۳۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
صادقیان تاکید کرد
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: بسترهای اطلاعاتی باید براساس نیازهای شهرداری اصفهان یکپارچه شود و در قالب داشبوردهای مدیریتی قابل ارائه به مدیران ارشد شهری باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، علیرضا صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: برنامه‌ریزی، طراحی و تدوین فرآیندها در شهرداری به منظور دستیابی به اهداف شهری امیدوارکننده شهروندان از مهمترین وظایف معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، اداره‌ها و مدیریت‌هایی مختلفی وجود دارد که وظایف خاصی بر عهده دارند، تصریح کرد: اداره کل سرمایه انسانی و اداره‌کل برنامه‌ریزی و بودجه به صورت عملیاتی بودجه‌ریزی در شهرداری را در کنار برنامه‌ها انجام می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان افزود: اداره‌کل تحول و نوسازی و بهسازی که فرایندهای شهرداری را رصد می‌کند، مدیریت پژوهش و خلاقیت را برعهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد کمیته آینده‌پژوهی و توجه به آینده شهر اصفهان یکی از اهداف اداره‌کل تحول و نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان است و برنامه اصفهان ۱۴۰۰ و ۱۴۰۵ نیز بر همین منوال می‌چرخد.

صادقیان با بیان اینکه یکی از مدیریت‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، اداره هماهنگی امور مناطق و سازمان‌ها است که ارتباط با سازمان‌های بیرونی را بر عهده دارد، گفت: سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری نیز یکی دیگر از زیرمجموعه‌های این معاونت است که برنامه‌ریزی، توسعه و رصد فرآیندهای شهرداری بر عهده این مجموعه می‌باشد؛ علاوه بر این، طرح و تدوین اهداف و مسیرهای رسیدگی به آن‌ها نیز مطرح می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان ادامه داد: در معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان اداره واحدی به نام اداره آمار و GIS فعالیت دارد که موظف است اطلاعات را گردآوری کرده و به تجزیه و تحلیل و سپس ارائه اطلاعات آماری بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه اطلاعات مبنای برنامه‌ریزی است، گفت: آمار باید باید صحت داشته باشد تا برنامه‌ها به درستی اجرا شده و با استناد به آن‌ها بودجه تنظیم و در نهایت اهداف محقق شود.

صادقیان اظهار کرد: جمع‌آوری اطلاعات درست، پایه و اساسی برای برنامه‌ریزی اهمیت زیادی دارد که مسئولیت این کار برعهده معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان است.  

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با بیان اینکه بسترهای اطلاعاتی باید براساس نیازهای شهرداری اصفهان یکپارچه شود و در قالب داشبوردهای مدیریتی قابل ارائه به مدیران ارشد شهری باشد، اظهار کرد: نظام جامع آماری با کمک و همکاری دانشگاه اصفهان تهیه شده و نیازهای اطلاعاتی شهرداری را براساس فرایندهای کاری در حوزه‌های مختلف احصا می‌کند؛ سپس نیازهای اطلاعاتی هرکدام از فرآیندها استخراج شده و شاخص‌هایی برای ارزیابی بخش‌های مختلف تعیین و تدوین و اطلاعات مورد نیاز شاخص‌ها از سامانه‌های مختلف در سطح شهرداری استخراج می‌شود.

وی گفت: نیازهای اطلاعاتی شاخص مالی در سامانه گردش امور مالی یا به طور مخفف «گام» وجود دارد که پس از تعیین و تلفیق این اطلاعات، ارتباط داده‌ای از طریق سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات برقرار و داده‌ها در سامانه سیما یکپارچه‌سازی و استانداردسازی می شود و محاسبه شاخص‌ها و نمایش آن‌ها در قالب داشبوردهای مدیریتی در سامانه "رصا" صورت می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان، خاطرنشان کرد: این داشبوردساز در موبایل و بسترهای تحت وب قابل دسترسی برای مدیریت شهری است.

صادقیان با بیان اینکه شهرداری اصفهان در ارائه اطلاعات مکانی پیشتاز است و حرف برای گفتن دارد، افزود: در حال حاضر چهار دستگاه آر. تی. کی. جی. پی. اس در چهار نقطه شهر اصفهان راه‌اندازی شده است که به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین با ماهواره جی. پی. اس در ارتباط هستند و اطلاعات جی. پی. اس را به صورت آنلاین به دستگاه‌های کاربران (مهندسان، ارگان‌ها و سازمان‌ها) ارسال می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان تصریح کرد: نشست‌های تخصصی بین ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف گذاشته شده و تفاهم‌نامه ای طراحی شده تا تمام ارگان‌ها بتوانند در سامانه جامع اطلاعات مکانی سهیم شوند و سپس تمامی ارگان‌ها از اطلاعات یکدیگر استفاده کنند تا از دوباره کاری و برداشت‌های تکراری جلوگیری شود.
برچسب ها: شهرفردا ، اصفهان ، شهرداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

درخواست شهردار تهران از عنایت آزغ برای پیوستنش به خانواده ایثارگران آتش نشان

محمدی نوشت: پیروز حناچی از عنایت آزغ خواست که به خانواده بزرگ ایثارگران آتش نشان بپیوندد.
آنچه از عید فطر نمی دانیم!

آنچه از عید فطر نمی دانیم!

واژه عید، در اصل از فعل عاد (عود) یعود اشتقاق یافته است و معانى مختلفى براى آن ذکر کرده‌‏اند.