کد خبر: ۱۰۳۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
معاون استاندار تهران تاکید کرد
معاون عمرانی استانداری تهران بر اعمال نظارت و پایش دقیق بر عملکرد شهرداری‌ها و دهیاری‌های سطح استان تهران تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد تقی زاده در حاشیه برگزاری جلسه هم اندیشی ایجاد وحدت رویه در کنترل پروژه‌ها که با حضور شهرداران و معاونین عمرانی فرمانداری‌های استان تهران برگزار شد گفت: در این جلسه بر الزام تهیه برنامه پنج ساله برای شهرداری‌ها تاکید خواهد شد .

بر اساس قانون، شهرداری‌ها باید اقدامات عمرانی و وظایف خود را در برنامه‌ای مدون تحت عنوان برنامه 5 ساله تبیین کنند تا پس از تصویب از سوی شوراهای اسلامی شهر و تایید وزارت کشور بر مبنای آن عمل کنند.

وی افزود: قطعا پس از تصویب برنامه 5 ساله شهرداری‌ها باید برنامه‌ی بودجه یک ساله خود را نیز بر اساس این برنامه تصویب کنند. در حقیقت برنامه‌های 5 ساله به عنوان برنامه‌های بالا دستی محسوب می‌شوند لذا بودجه‌های سالیانه نیز باید بر اساس این برنامه تصویب شود.

تقی زاده ادامه داد: اگر شهرداری ها این برنامه5 ساله را تصویب کنند قابلیت پایش ، نظارت و ارزیابی عملکرد آنها فراهم می‌شود . لذا برای انسجام بخشی و وحدت رویه این کار یک الزام محسوب می‌شود.

معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تخصیص منابع مالی به شهرداری‌ها در سطح استان تهران گفت:  بخشی از اعتبارات و منابع تخصیصی به شهرداری‌ها در استان تهران از محل ارزش افزوده است. هر چند این منابع مالی با محدودیت‌هایی مواجه هستند اما برای برخی از شهرداری‌ها در مواقع مختلف رقم قابل توجهی را شامل می‌شود. به شکلی که حتما باید نظارت دقیق بر این اعتبارات صورت گیرد تا در مسیر تامین سرانه‌ها و تکمیل پروژه‌های عمرانی هزینه شود.

وی تاکید کرد: نظارت و پایش در شهرداری‌ها به طور دقیق در انجام پروژه‌های عمرانی اعمال خواهد شد و اگر شهرداری از این مسیر منحرف شود با آن برخورد خواهد شد. البته در سطح استان تهران، این موضوع برای دهیاری‌ها نیز اعمال می‌شود.

تقی زاده ادامه داد: در همین راستا معاون عمرانی فرمانداری‌ها موظف هستند کنترل و نظارت بر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را انجام دهند تا بودجه‌های تخصیص یافته در مسیر توسعه هزینه شود و گزارش نظارت‌ها را نیز باید به استانداری ارائه کنند.

وی ادامه داد: در سطح استان تهران علاوه بر کمیت پروژه‌های عمرانی کیفیت آنها نیز مد نظر قرار خواهد گرفت. به شکلی که انجام پروژه‌های عمرانی باید با حداکثر کیفیت انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

مهمترین چالش اقتصادی ایران پس از کسری بودجه چیست؟

یک اقتصاددان گفت : چالش آینده اقتصاد ایران کمبود سرمایه گذاری است ، چرا که همه منابع درآمدی دولت اکنون با فشارهای تحریم صرف بودجه جاری شده و نرخ سرمایه گذاری روند نزولی به خود گرفته است ، اتفاقی که ضمن پایین نگه داشتن نرخ رشد می تواند کسب و کار و تولید را نیز با مخاطره روبرو کند.
دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد

دانشنامه اقتصاد و مالیه شهری به عنوان نخستین دانشنامه جامع دو زبانه ( فارسی - لاتین ) در حوزه اقتصاد شهری به قلم دکتر حسین محمد پورزرندی، رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران منتشر شده بود در سایت بنیاد دانشنامه نگاری ایران نمایه شد.