کد خبر: ۱۰۳۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
مدیر کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران:
مدیر کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران با اشاره به این که پیشنهادات سازنده از مسیر تدوین برنامه‌ای مدون ارائه می‌شود، گفت: داشتن برنامه مدون مشکلات شهرداری‌ها را کاهش می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد علی صحرایی در جلسه هم اندیشی ایجاد وحدت رویه در کنترل پروژه‌ها که با حضور شهرداران و معاونین عمرانی فرمانداری تهران برگزار شد، گفت: قطعا باید موضوع اهمیت برنامه ریزی برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مورد تاکید قرار گیرد. متاسفانه به دلیل این که به نفع ما نیست، از برنامه ریزی گریزانیم و در حقیقت ترجیح می‌دهیم که تصمیمات خلق الساعه بگیریم. لذا از برنامه ریزی فرار می‌کنیم و این موضوعی است که در کل جامعه ما اپیدمی شده است.

وی افزود: برنامه داشتن برای اجرای هر هدفی 20 تا 30 درصد ما را جلو می‌اندازد و حداقل با داشتن برنامه مبنایی برای ارزیابی در مسیر رسیدن به اهداف خود هر گاه که از هدف دور شدیم متوجه می‌شویم و دست به اصلاح می‌زنیم. به نوعی می‌توانیم مسیر حرکت خود را مورد ارزیابی قرار دهیم.

مدیر کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود وجود برنامه را برای شهرداری‌ها عامل کاهش مشکلات دانست و گفت: علاوه بر داشتن برنامه برای کاهش مشکلات، نیازمند کنترل پروژه نیز هستیم و باید برنامه‌هایی که ارائه می‌کنیم ارزیابی کنیم و در مسیر اجرای پروژه‌ها کنترل پروژه را مدنظر قرار دهیم.

وی تاکید کرد: دو ابزار اساسی که مورد تاکید هر دو حوزه شهری و روستایی در استانداری تهران است بحث برنامه عملیاتی و کنترل پروژه است لذا درخواست می‌کنم همه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برنامه ریزی را جدی بگیرند و به صورت دقیق به آن بپردازند باید اطلاعات مکانی تهیه شود تا با پایش اطلاعات به زبان مشترک برسیم و در این مسیر پیشنهادات سازنده ارائه شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

عوارض جدایی ری از تهران ؛ تقویت زمین خواری و کاهش کیفی خدمات اجتماعی

جدایی ری از تهران کاهش سطح کیفی خدمات و رفاه اجتماعی و همچنین تامین سرانه ها را به دنبال خواهد داشت.
برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

برگزاری جشنواره مبارزه با گوجه فرنگی در اسپانیا/ تصاویر

در فستیوال مبارزه با گوجه فرنگی که در شهر بونول اسپانیا برگزار شد 145 تُن گوجه فرنگی نابود شد.
آخرین اخبار