کد خبر: ۱۰۳۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
مدیر کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران:
مدیر کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران با اشاره به این که پیشنهادات سازنده از مسیر تدوین برنامه‌ای مدون ارائه می‌شود، گفت: داشتن برنامه مدون مشکلات شهرداری‌ها را کاهش می‌دهد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،محمد علی صحرایی در جلسه هم اندیشی ایجاد وحدت رویه در کنترل پروژه‌ها که با حضور شهرداران و معاونین عمرانی فرمانداری تهران برگزار شد، گفت: قطعا باید موضوع اهمیت برنامه ریزی برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مورد تاکید قرار گیرد. متاسفانه به دلیل این که به نفع ما نیست، از برنامه ریزی گریزانیم و در حقیقت ترجیح می‌دهیم که تصمیمات خلق الساعه بگیریم. لذا از برنامه ریزی فرار می‌کنیم و این موضوعی است که در کل جامعه ما اپیدمی شده است.

وی افزود: برنامه داشتن برای اجرای هر هدفی 20 تا 30 درصد ما را جلو می‌اندازد و حداقل با داشتن برنامه مبنایی برای ارزیابی در مسیر رسیدن به اهداف خود هر گاه که از هدف دور شدیم متوجه می‌شویم و دست به اصلاح می‌زنیم. به نوعی می‌توانیم مسیر حرکت خود را مورد ارزیابی قرار دهیم.

مدیر کل دفتر فنی و عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود وجود برنامه را برای شهرداری‌ها عامل کاهش مشکلات دانست و گفت: علاوه بر داشتن برنامه برای کاهش مشکلات، نیازمند کنترل پروژه نیز هستیم و باید برنامه‌هایی که ارائه می‌کنیم ارزیابی کنیم و در مسیر اجرای پروژه‌ها کنترل پروژه را مدنظر قرار دهیم.

وی تاکید کرد: دو ابزار اساسی که مورد تاکید هر دو حوزه شهری و روستایی در استانداری تهران است بحث برنامه عملیاتی و کنترل پروژه است لذا درخواست می‌کنم همه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برنامه ریزی را جدی بگیرند و به صورت دقیق به آن بپردازند باید اطلاعات مکانی تهیه شود تا با پایش اطلاعات به زبان مشترک برسیم و در این مسیر پیشنهادات سازنده ارائه شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

جان باختگان کرونا به 200 تن رسید / 20 استان در شرایط هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه ۲۰۰ تن از بیماران جان خود را از دست دادند.
تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

تردد روزانه ۲۰ میلیون خودرو در پایتخت

سردار رحیمی با بیان اینکه روزانه ۲۰ میلیون تردد در پایتخت داریم، گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی نیازمند حمایت همه جانبه است.