کد خبر: ۱۰۳۷۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
حاجی بابایی:
نماینده مردم همدان در مجلس شورای بابیان اینکه پروژه آبرسانی به همدان در دستور کار سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت، گفت: اعتبار مورد نیاز این پروژه در بودجه سال ۹۹ پیش بینی می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران بااشاره به تشکیل جلسه مدیران استان همدان با رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نیرو گفت: دستور این جلسه آبرسانی به همدان بود که در سال ۱۳۸۳ در سفر مقام معظم رهبری به همدان مصوب شد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیرو این مصوبه تاکنون ۱۳۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و ۵۳ کیلومتر باقی مانده است.

همدان روزانه نیاز به تامین ۶۳ میلیون متر مکعب آب شرب دارد

وی بابیان اینکه همدان روزانه نیاز به تامین ۶۳ میلیون متر مکعب آب شرب دارد، گفت: این میزان آب از منبع سد تالوار تامین نشده و ظرفیت سد تالوار پاسخگوی تامین این نیاز نیست بنابراین منبع دیگری برای این امر جایگزین شد.

حاجی بابایی گفت: اعتبار این پروژه بر اساس مصوبات جلسه باید در اولویت تامین و تخصیص اعتبارات قرار گیرد و مسیر منبع موجود اصلاح شده و به سمت منبع جدید هدایت شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد اعتبار مورد نیاز این پروژه حیاتی در بودجه سال ۱۳۹۹ پیش بینی شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه پروژه آب رسانی و تامین آب شرب همدان پس از به نتیجه رساندن ۳ پروژه زیر ساختی آزاد راه، قطار و فرودگاه اولین و مهمترین هدف گذاری برای توسعه همدان است، گفت: ۴ سال پیگیری مداوم و چندین و چند بار تذکر در مجلس و کارشکنی در نهایت به جلسه ای انجامید که تصمیم گیری نهایی با حضور تمامی مسئولین مرتبط اعم از وزیر و معاون برنامه و بودجه کشور صورت گیرد.

خلف وعده در تخصیص منابع اعتباری اجرای طرح آبرسانی به همدان

امیر خجسته افزود: طی جلسه امروز که با حضور حضور وزیر نیرو، نوبخت معاون برنامه و بودجه کشور، استاندار همدان و مدیران تخصصی برگزار شد اعتراض در ‌خصوص بودجه ۵ میلیاردی و بلاتکلیفی این پروژه برای چندمین بار به بحث گذاشته شد و قرار شد بودجه مصوب ۱۰۰ میلیاردی که در تخصیص آن خلف وعده شده بود به هر ترتیب تامین و تخصیص یابد و در بودجه ۹۹ نیز اعتبار مناسبی برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه لحاظ شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد طی دوره کوتاهی تحقیقات و بررسی کاملی در خصوص منابع آبی این خط انتقال توسط وزارت نیرو انجام شده و نتیجه برای برنامه ریزی های آتی ابلاغ شود.

استاندار همدان نیز افزود: اجرای پروژه آبرسانی در همدان جزو پروژه‌های اولویت‌دار کشور و استان همدان است.

سیدسعید شاهرخی گفت: در این جلسه مقرر شد منابع مالی برای اجرای پروژه آب‌رسانی به همدان از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تامین شود.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، ابرسانی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.