کد خبر: ۱۰۳۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
بازدید استاندار از پروژه های نیمه تمام فرهنگی؛
استاندار خراسان جنوبی بازدیدی از پروژه های نیمه تمام فرهنگی مرکز استان داشت که برخی با دستور شهرداری پلمب شده بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، استاندار خراسان جنوبی به همراه معاون عمرانی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار بیرجند و جمعی از مدیران استانی از چند پروژه نیمه تمام فرهنگی شهر بیرجند بازدید کرد.

بازدید از پروژه نوسازی و بهسازی تالار علامه فرزان بیرجند که دو سال قبل دچار حادثه حریق شده بود، نخستین مقصد بازدید استاندار بود که با وجود نصب تابلوی پلمب توسط شهرداری باز هم کارگران در آن مشغول بکار بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این بازدید گفت: این پروژه به دلیل عدم دریافت پروانه ساختمانی از سوی شهرداری پلمب شده است.

ناصر نبی زاده با بیان اینکه دریافت پروانه ساختمانی ۶۶۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد، بیان کرد: به دلیل محدودیت منابع مالی با شهرداری به توافق رسیدیم که این هزینه طی سه سال پرداخت شود با این وجود بازهم از سوی شهرداری پلمب شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای دریافت این پروانه ۲۲۰ میلیون تومان پرداخت کرده و مابقی نیز قرار بود طی دو سال آینده پرداخت کند.

تمامی پروژه ها موظف به دریافت پروانه ساختمانی هستند

استاندار درادامه این بازدیدها سری به پروژه های در حال ساخت خانه فرهنگ شهر بیرجند، خانه مطبوعات بیرجند، فرهنگسرای بیرجند، مجتمع حیاط طیبه مهر شهر زد و در انتها نیز از مرکز شماره چهار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیرجند بازدید کرد که این پروژه نیز از سوی شهرداری پلمب شده بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی نیز در این ارتباط گفت: با توجه به کمبود زیرساخت های فرهنگی در شمال شهر این پروژه بسیار حائز اهمیت بوده که متاسفانه توسط شهرداری پلمب شده است.

طاهره حمیدی ادامه داد: در این ارتباط تاکنون پیگیری های زیادی انجام شده و درخواست قسط بندی پرداخت هزینه های پروانه ساختمانی را داشته ایم و با وجود دستور، کارشناس مربوطه شهرداری این نامه ها را قبول نمی کند.

شهردار بیرجند نیز در این ارتباط گفت: امروز در محضر استاندار هستیم و اگر ایشان دستور فک پلمب را بدهند بدون تعلل این کار انجام می شود.

محمدعلی جاوید ادامه داد: اما باید توجه داشت اگر این ساختمان پروانه نداشته باشد در صورت بروز هر گونه حادثه ای شهرداری باید پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه دریافت پروانه برای یک پروژه ملاک اصلی است، بیان کرد: در ارتباط با پروژه هایی که در گذشته توسط دستگاه ها اجرا شده شهرداری ممانعتی ایجاد نمی کند اما برای پروژه های جدید حتما باید این پروانه اخذ شود.

شهردار بیرجند با بیان اینکه شهرداری به دنبال توافق با دستگاه ها در این زمینه است، اضافه کرد: در ارتباط با پروژه علامه فرزان با وجود توافق انجام شده اداره کل فرهنگ و ارشاد برای تنظیم این توافق نامه مراجعه نکرده و ما نیز به اجبار مجبور به پلمب شده ایم.

توافق دستگاه ها با شهرداری

استاندار خراسان جنوبی نیز در پایان این بازدید ها، توافق را بهترین راه برای رفع این موانع دانست و گفت: صدور پروانه ساختمانی یک اصل مهم است که نمی توانیم شهرداری را مجبور به عدم صدور آن کنیم.

محمد صادق معتمدیان اضافه کرد: بنابراین بهترین راه این است که دستگاه های مربوطه و شهرداری جلسه را برگزار کرده و بر سر نحوه پرداخت هزینه ها موافقت کنند.

وی بیان داشت: اگر مدیری بر سر موضوعی موافقت کرده است کارمندان زیر دست نیز موظف به اجرای آن هستند وگرنه باید با آن ها برخورد شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

تشییع پیکر «حاج قاسم و ابومهدی» در اهواز/ تصاویر

مراسم تشییع پیکرسردار سپاه اسلام، سپهبد شهید«حاج قاسم سلیمانی» و « ابومهدی المهندس» معاون الحشد الشعبی، صبح يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ در اهواز برگزار شد.
مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت «حماسه ۹ دی» در کشور/ تصاویر

مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی « روز بصیرت و میثاق امت با ولایت » صبح دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ در سراسر کشور برگزار شد.